bugün

" öncelikle size hangi isminizle hitap etmemi istersiniz?" sorusuyla muhatap olmak durumunda kalan yazarlardır.
benimdir. berkecan tunç.
benim o.
iki ismim var.
çok güzel iki isim hemde.
eskiden birinci isim özel isim ikinci isim resmi isim oluyordu...
şimdi ikisi de birinci isim oluyor...
ben de bunlardan biriyim. s.e.
iki isim sayılmaz belki ama babaannem ısrarla benim ismimi koyucaksınız demiş ve canım annem isyan edip koydurmamış ama göbek adı olarak kullanmam gereken bir isim kaldı bana sağolsunlar, bülbül diye isim mi olur canım annem intiharın eşiğinden çevirmiş beni. *
"iki isimli insanları hep sevmiştim çünkü onlara ne diyeceğinize dair bir karara varmanız gerekiyordu:Gus mı Augustus mu? Ben ise hep sadece Hazel'dım, tek anlamlı Hazel."
Aynı Yıldızın Altında
(bkz: Mustafa Nuri yüksek)
(bkz: Asi horoz)
Iki ismim var ikincisini kullanırım hep.
genelde zeki olan yazarlardır. hayır kendimden biliyorum yani.

size hangi isminizle hitap edelim diyenlere ikisiyle de deyip olayı tatlıya bağlıyorum kimsenin kimseye hukuku geçmesin.
hitap edilen isimden hoşlanmıyorum, diğerinede kimseye alıştıramadım. bana 2. ismi koyan dayım bile ilkiyle hitap ediyor.
ilkini hiç kullanmamamla beraber kimlikte karışıklık çıkmaması için konulduğunu düşünüyorum. Birkaç arkadaşım ve kuzenimde de aynı durum var çünkü.
iki ismimi de çok sevmekle birlikte bir tane daha olsa Hayır demezmişim.
bir tanesi de benim. listeye bir kardeşiniz daha geldi.

soyadı da isim olunca, şimdiye kadar aldığım her otobüs bileti, her personel kartında sıkıntı yaşadım.

3'ün 3'lü ve 2'li kombinasyonlarını bu beyinsiz amcalar sayesinde öğrendim.
beğn

ama demiycüm.

ehehe.
Samuel lee. Soyadımı yazıp ta ifşa olmak istemem.
okulda hep onu mu dıyım onu mu sorusuna maruz kalınan durum.

ama ben hıc sıkıntısını yasamadım ya memnunm halımden.
hayatları kalabalık yazarlardır.
şanslıdırlar aynı zaman da.sadece iki tane isimleri vardır.iki ayrı isimle (ayşe beril/ tevfik fikret gibi),birbirini tamamlayan tek isim gibi olmuş olan birleşik isimler (mehmet emin/ ayşe gül gibi ) daha kolaylaştırır hitabı.

bunun bir üst seviyesi ikiden fazla adı olanlar .

işkence burada başlıyor.

tanışma esnasında tüm isimleri saydığında sülalenle geldiğini, hepsini takdim ettiğini sanabiliyorlar.tüm isimlerin arasından tek isim seçip kullandığında çevren seni o tek isimle tanıdığında ise eğlence başlıyor.adına kargo -posta herhangi bir gönderi gelir tüm isimlerin yazılıdır iş yerinde bu isimde biri yok diye reddedilir.ve sen onun peşine düşersin.okuluna işyerine aileden biri sürpriz ziyarete gelir çevrenin bildiği ismi değil diğer adınla arar burada yok denilir krize sebep olabilir. herhangi bir kurumda evrak doldururken kimin keşfettiğini ve niye kullanıldığını bilemediğim (optik zamazingo sebepli) kutucuklara harf harf adını yazmaya kalkarsın lanet olası kutucuklar yetmez.ya adın eksik kalır ya soyadın yarım kalır,öfke pişmanlığın zirvesine çıkarsın .resmi kimlik belgen nüfus cüzdanındaki isimle kurum kayıtlarındaki isimlerin her zaman birbirini tutmama riski altındasındır. her defasında kayıtları güncellemek zorunda kalırsın.kendinin kendin olduğunu ispat etmek zorunda kalırsın.

iki ismi olmak isme göre avantaj da olabiliyor,keyifli de olabiliyor ,zorlayabiliyor da.
Hiç sormayın, biri aşırı sağcı, biri dev solcu ismi.
bir de soy ismim var diyip sözlüğü terk etmeden önce bütün tepkileri üzerime çekmek istedim. Elinize kuvvet.
Optik doldururken zorlanıyorum upuzun isim koymuşlar ve herkes ohaa senin diğer ismin o mu diyorlar evet Diğer ismim hiç hoş değil. Neyse aileme tşk.
O kişi ben oluyorum, evet.
Sözlükte samimi dostlar ilk ismi bilir, ıkinci isimden bi haberdirler maalesef.

Bu da bir nevi itiraf oldu evet.
Edit: sadece bir kişi ikinci ismimi biliyordu o da zaten artık yok.
okuldayken listeden sözlüye kalkacak öğrenci seçilirken o kullanmadığınız ilk isminiz söylendiğinde ilk başta oh be ben değilim diyen , sonra içinden ha s.ktir hoca benim ilk adımı söylüyor diyerek gönülsüz sözlüye kalkan yazar olma ihtimali yüksektir. *
Ösym sınavlarında kodlama yaparken ismini yokanlara söven şahsiyetir.