bugün

bluz, kombin, işte şık giyinmek.. erkeklere uzak kavramlar..
Kafayı yemiş insandır. Ben 1 aydan önce çıkarmam üstümdekileri ayrıca yumuşatıcı sıkarım ki temiz koksun.
iki tane bluzum var aynı model farklı renk. 3 gün birini 2 gün diğerini giyiyorum. Kot pantolonu 5 gün boyunca giyiyorum. Yaz olunca her gün farklı tişört giyiyorum ama. Bu mevsimde her gün kıyafet değiştirmek gereksiz hele işyerine gidiyorsanız. Kime kendini beğendireceksin ki tüm gün masada pinekleyecen işte şık giyinsen nolacak ki? Ben aylardır her gün bu kombinle gidiyorum tişört giyene kadar da böyle devam ederim herhalde.
Kapitalist düzene meydan okuyan insandır , candır.
kıyafete değil kişiliğe değer veren insandır.
sık sık duş alıyorsa ve temiz giyiniyorsa hiçbir sorun oluşturmayan insandır. haftada bir banyo yapıp her gün üstünü değiştiren insandan daha temizdir.
Gün içinde bile değişirken, ikinci günü bile bana fazla gelen durumdur. Ayrıca bu gerçekten kimseyi ilgilendirmez, 'parayı sokaktan mı topluyorlar?' sorusunu sordurtur.
dünden kalmadır annem o kadar da "garipseme"yin "garib"i..
giysilerini ve de kendini temiz tutmayı becerebiliyorsa yani etrafa bir rahatsızlık vermiyorsa ayrıca da tüketim aptallığına karşı bir duruş neticesinde yapıyorsa bunu, saygıyı hak eder.
banyo yapmak yerine üstündekileri değiştiren insanlardan daha temizdirler.
okula gidecekse sıra arkadaşından
otobüse binecekse koltuk arkadaşından
yemek yiyecekse garsondan
sevgilisinin yanına gideceksede sevgilisinden bolca küfür yiyecek insandır.
bekardır.
Geceyi hatunda gecirmistir. Ayrica gozler kancanagi ve sakal tirasi olmamistir. Etrafindakiler durumun farkinda oldugu icin hor gorulmez.
erkekse pek dikkat çekmeyecektir.
normaldir. iki günü, iki ay ile karıştırmamak gerekir.
fakirdir.
kirletmiyorsa ve sakıncası yoksa beş gün bile giyebilir.
yada baya bi sevmiştir onu rahattır ve bi kaç tane almıştır, sen onu sürekli aynısını giyiyor sanarken o hergün değiştirip temizini giyiyordur.

edit:imla
Kesin çok zekidir.

Not : az da başlık açmadan türkçe bilginizi sınasanız.
3 gün duş yapmıyor, ve aynı iç çamaşırını da banyodan bayoya değiştiriyordur. pis diyoruz kısaca.
3 yıldır aynı şeyleri giyen arkadaşım var. onu ne zaman sivil görsem aynı şeyler üstünde. öğrencidir sonuçta. dalga söz konusu değildir.
bir hafta aralıksız giyenini gördüm.
giysilerini temiz tutan, terlemeyen ve burada görüldüğü üzere başkaları tarafından anlaşılmayan insandır. her başlıkta birisine bok atmak mı lazım?
ne zaman bu eylemde bulunduğu bilinmelidir.
hayatın ekonomik ağırlığını sırtında hisseden insandır. ter de koksa, aaa dün de aynı giysiler vardı bunun üzerinde dense de o alın teri ile ekmeğinin peşindedir.