bugün

(bkz: one night stand)
(bkz: fuckbuddy)
(bkz: mına koyayım böyle yaşamların)
anlamlı bir betimlemedir ilişkiler için...her ilişki ihtiyaçtan dolayıdır aslında. kimse kendini kandırmasın "ben başkası için varım onun varlığına adadım kendimi" demesin bu bünyenin yazılımına ters bir hadisedir. o adanmışlığın ardında da başka bir ihtiyacın kamuflesi vardır, irdeleyin görürsünüz.

ihtiyaç ilişkisi dendiğinde fiziksel ihtiyaçlar akla gelir önce. para, cinsellik, statü vs. insanın en vahşi/en ehlileşmemiş ihtiyaçlarını oluşturur. ancak daha temel daha vazgeçilemez ihtiyaçları da vardır,

sevilmek, takdir edilmek, beğenilmek, arzulanlamak, şımartılmak, özlenmek, sahiplenilmek, mutluluğu için kaygı duyulması çabalanması vs gibi manevi ihtiyaçlar başlıcalarıdır.

her ilişki bir ve ya birden fazla ihtiyacın tezahürüdür aslında.

erkekler için bu ihtiyaçlar daha çok fizikseldir. o nedenle her önüne gelenle bu ihtiyacı gidermenin kaygısını güderler , seçicilik gerektirmeyen ihtiyaçlardır zira çoğu...

kadınlar için ise söz konusu ihtiyaçlar ruhsaldır daha çok, kadın da bu ihtiyaçlarını giderebilecek biri ile ilişki yaşamak ister bunun gereksinimini duyar, bu ihtiyaçların giderilmesi için ruhunu öpebilecek dudakları olmalıdır karşısındaki muhatabın.

bu nedenledir ki kadınlar daha mutsuz ve daha tatminsiz gibi görünür günümüzde, oysa tek sorun bu manevi ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte insanlar ve ilişkilerle karşılaşamamalarıdır.
bu durumda derin dondurucuda hazır bekletilen yedek sevgili dondurucudan çıkartılır, buzları çözüldükten sonra ısıtılıp hazır hale getirilir.
mutualizmdir.
(bkz: menfaat ilişkisi)
(bkz: çıkar ilişkisi)
insan doğduğu andan itibaren ihtiyaçlarıyla doğar.. yaşamak için nefes almaya nefes alabilmek için suya yemeğe ihtiyaç duyar..
tek başına bir hiçtir. bu yüzden ekmek kadar su kadar ihtiyaç duyar insanların çevresinde olmasına.. her şey ihtiyaçtır. sevmekte bir ihtiyaç maddiyatta bir ihtiyaçtır..
insan ihtiyacını en iyi şekilde karşıladığını düşündüğü kişiyle daha yakın ilişkiler kurar. yakın ilişki tarzında samimiyet yoksa ilişki çıkar ilişkisine dönüşür.
(bkz: friend of benefit)
yokluğunu çektiğin herhangi bir şeyin giderildiği tüm ilişkilerdir.
arkadaşlık, dertleşme, güven, dedikodu, seks vs. tümünü kapsar.

insanlar "bana ne şekilde iyi gelir?" diye düşünmeden birilerini hayatına almazlar. her ilişki böyledir.