bugün

https://iaahbr.tmgrup.com...7729551968.jpg&mw=730
Güzel yapmışın sende iş var hemen tusaş, baykar, tubitak ne varsa başvur direk alırlar.
motoru olmayan araba uçak helikopter tank ile güzel uykudan önce masallarıyla milleti güzel eylediler. italyaya oraya buraya kaporta yaptır ondan onu satın al bundan bunu satın al ahmaklara yemini suyunu eksik etmeyelim palyaçolukları.
Bu işler evcilik oynamaya benzemez, abd Avrupanın geçmişinde 100,150 yıllık sanayi geçmişleri var, yani hademeyle olmuyor bizimkiler daha 20 yıldır kıpırdanmaya başladı bütçeden savunma sanayi için daha yeni yeni ciddi miktarlar ayırmaya başladı. Daha önümüzde uzun yıllar var adım adım olacak elbet.
"Mış gibi yapabilmenin" kitabını yazanlar, akp'lilerdir. Bu işi çok iyi beceriyolar gerçekten...

Amerikan devleti kendi şirketi boeing'in uçağına (boeing 737- max) "grounding- kalkmama" cezası veriyo!! Halbuki tanesine 380 mio dolar para kazanacak, üstelik ilk başta 2800 (!!) Uçak sipariş almış herif !! Boeing "biz suçlamayı kabul etmiyoruz, uçağı verdiğimiz adamlara uyarıyı yaptık onlar uyarıya uymuyosa neden biz suçlu oluyoruz?" demiş olmasına rağmen, amerikan ntsb, hayır, iki uçak düştü, bütün pilotları eğiteceksin, parasını da sen vereceksin, diyo!!

Lan düşen uçaklardan biri etiyopya'da öbürü indonezya da düştü, bize ne onlardan, demiyo, herifler!! Süzme gerizekalı şu amerikalılar!! Di mi uyarı notuyla 2800 uçağı yap, büyük para kaldır, düşen de kendisi baksın artık uçağı nasıl uçuracaanı, di mi?

Ben kazanacaam paraya bakarım beğenmiyosan airbus al, deseydi ya, di mi?

Demiyo işte!!

Ntsb daha da ileri gidip, ben bu siparişleri öteliyorum, bizim bakanlık bana ceza verdi, hepinizden özür dilerim, diyceksin, diyo !! Bana özür diletme, eşekligi sen yaptın, sen muhattap olcaksın, diyo...ntsb...boru diil!!

Bizimkiler de, herşeyi ordan burdan toplama bişeyi, en önemli parçalarını gene dışardan almak kaydıyla, bu bizim"miş gibi yapıyo" !!

Algı yönetimi yapabilenle, yapamayan arasındaki fark bu işte...
iha sihadan sonra helikopterde ne yapıldı? aklıma fena şeyler geliyor.
elekopter yabdu. elekopteeer.