bugün

metabolizmasını ve dilindeki pütürcük sayısını merak ettiğim insandır. bu arada (bkz: pütürcük).
nasıl bir adamsın ki sen birbirine bu kadar benzeyen iki içeceği gayet normal ayırt edebiliyosun?.. insan mısın öncelikle ?
insansan eğer, ben neyim ? yok ben insansam sen nesin? nesin ulan?

yoksa ben mi anormalim olm uyandırın lan beni. ne farkı var bunların?
(bkz: biri beni mi aradı)
buzlu çayı bol bol içen insandır.
ice tea' nin ikamesi bile olamamaktadır nestea. varsa ice tea içilir, yoksa zıkkım.
edit: özetle ice tea' nin farkını fark eden insandır.
nestea böğürtlen lipton ıce tea'ye bile fark atmıştır.
(bkz: bir markanın ürün adı haline gelmesi)
1)ya sürekli fast-food zincirlerinden yiyordur.
-içecek ne olsun?
+ ice tea.
-yalnız ice tea yok bizde nestea var.
-(bir farkı mı var ki?!)
2)ya da sıkı bir buzlu çay bağımlısıdır.
ice tea de boğazı geren çay aroması daha belirgin hissedilirken, nestea daha tatlı, meyve tadı daha belirgindir.

buzlu çay içmek isteyen ice tea, meyveli güzel bir içecek içmek isteyen nestea içsin.

tanım: buzlu çayın en iyi serinletici içecek olduğunu fark edip, özellikle yaz ayları boyunca çok tüketen insanlardandır.
fiyat farkını anlayan insandır.
ice tea adlı içeceğin boğazı kuruttuğunu hemen anlayan insandır.
alışkanlıkları sayesinde damak tadı gelişmiş insandır.
sürekli ice tea içen biri nestea'yi ayırt etmede sorun yaşamaz.
ya bunların arasında öyle bi fark varkiiiii dağlar kadar. bir kere ice tea (özellikle şeftali) bir ilahtır! nestea de işte öyle su istemezsin içicek bişey yoktur (meyve suyu bile) o zaman içilir. heralde anlaşılmıştır aradaki büyük fark. farkı anlamak için ikisini üst üste içersen 10 kutu da içsen bi b.k anlamazsın.
o kişi ben değilimdir.
coca cola ile pepsi arasındaki farkı anlayan insanın akrabasıdır bu.
gıda mühendisi insandır.
nestea candır, sevilir. lipton o olmadığında tercih edilir.

edit: iş bu entry iki markanın şeftali aromalı içecekleri baz alınarak düzenlenmiştir.
ice tea limon çok başarılıdır,ama ice tea şeftali tam bir fiyaskodur *ağıza şeftali suyu gibi tatlı bir tad geliyor.nestea limon iyi değil ama şeftalisi çok çok başarılıdır.

kısaca nestea>icetea

Tabii anlayana bi cafeye gidip ''ben bir nestea alayım'' deyince garson sana ''zöng icetea mi'' diyor abi.