bugün

sanat farkıdır.
biri çatala , diğeri kurşuna kafa atmıştır.
(bkz: patates ile diş macunu arasındaki fark)
ikiside tarzım değildir. Babamda sevgilimde sever o yüzden dinlerim tek fark birinin ölmüş diğerininse bir ayağının çukurda olmasıdır.
(bkz: bok da bok skata da bok)
ikiside umurumda değildir.. dünya çok önemli bir sürece girerken biz neler tartışıyoruz...
her mevzuda fark büyüktür. ahmet kaya ezer geçer. en koyu türk milliyetçileri bile dinliyor ahmet kayayı. karşı konulmaz bir müzik kalitesi var. ve açıkça söylüyorlar da, adam kürt destekçisiydi ama beni müziği ilgilendirir diye. şarkılarıyla böyle bir bakış açısı kazandırmıştır ahmet kaya. onun şarkılarının farklı bir dünyası vardır. dinleyeni alır başka bir dünyaya götürür.
sanat farkı mı, duruş farkı mı diye soracağım farktır.

sanat farkı olarak ahmet kaya tatlıses'le kıyaslanmaz bile.

duruş farkı olarak da tut birini vur ötekine.
olmayan farktır. bir benzerlik söylemek gerekirse ikisi de adam değil.
birisi halkın saflığını kullanıp zengin olmuş küfürbazın teki ( öyle anlatıyorlar ) diğerinin durumu karışık ki ne karışık.
ibrahim tatlıses hayatında çok fazla silahlı saldırıya maruz kalmış bir sanatçı, şarkıları, türküleri ahmet kaya gibi siyaset, kurşun vs. içermemesine rağmen. ahmet kaya ise şarkılarında yazdığı tarzda bir yaşam yaşamanın çok ötesindedir. az içti mi hemen sarhoş olur, ibo gibi kurşun manyağı olmamıştır. ıkınıp zorlayıp kendini tutuklattırdığında herhalde hayaline erişmiştir bir 'solcu' olarak. o da polisler tarafından götürülüp kendini önemli hissetmek arzusudur..
her ne kadar ahmet kaya öyle gözükse de asıl olarak ibrahim tatlıses; politiktir.ahmet kaya ise dürüsttür.
biri kafasından vurulmuştur, diğeri çatalla kalbi sökülmüştür.. vatanını severken ayrı düşmüştür..
ibrahim tatlıses hep bokun içinde oldu, yalakalıktan başını kaldırmadı, nerede iktidar oraya yerleş durumu ahmet kaya sayesinde kürtçe şarkı okuyabiliyordur!
ahmet kaya davası uğruna hiçbir zaman inancından vazgeçmedi, çatallarla protesto edildi ve 10 yıl sonra oy almak için mezarına gidildi ah vah şerefsizliği yapıldı!
birisi şu işte para vardır girelim der diğeri şu parayı nerde ezsektedir.
biri politikaya bulaşmaz ama politik davranır. diğeri politik düşünceleriyle ön plana çıksa da politik davranamaz.

politika deyince ne anlıyorsunuz bilmem. benim anladığım fincanları kırmadan hamalların sırtlarındaki fincanları indirmesi.
ikisi de aynı bok..
biri beyninden keleşle vurulmuştur ölmemiştir.
diğeri kalbinden çatalla vurulmuştur ölmüştür.
biri vurulmuştur,diğerine çatal fırlatılmıştır.
ikisini de sevmem. ama ikisinden birisiyle rakı masasında bulunacak olsaydım bu ahmet kaya olurdu.
biri yorgun demokrattır diğeri pala remzi.
muhsin kızılkaya herşeyi yazmış :

http://www.stargazete.com...imtihani-haber-338252.htm

karşılaştırmaya gerek kalmayacak şekilde neyin ne olduğunu anlatmış.

--spoiler--
12 Eylül darbesine karşı Ertuğrul Özkök'ün bile imzalamadığı meşhur Aydınlar Dilekçesi'ni de imzaladı. Mahkemeye çıkınca, "Ben kooperatif için imza topluyorlar sandım, onun için imzaladım" dedi.
--spoiler--
buna binaen şöyle bir başlık açılabilseydi hoş olurdu. bütün farklar vs'ler falan daha net ortaya konabilirdi.

ibrahim tatlıses ile ahmet kaya arasındaki fark vs justin bieber ile john lennon arasındaki fark
ikisininde internete videosu düşmüştür.
anladın sen onu.
ahmet kaya gerçek sanatçıdır. ibrahim tatlıses ise soytarıdan öteye gidemiyecek düzen yalakası bir adamdan başka bişey değildir.