bugün

tiyatro oynuyoruz banada diyorlar arada kelimeleri yutuyosun hizli konusurkendiye ama ben zeki muren gibimi konusayim.
Herkesin hayatına herkes karışıyor artık.
Erkekte sevimli durmaz.
En güzeli yavas ve tane tane konuşmak.
Bende hızlı konuşuyorum, kelimeleri falan yutuyorum böyle. Bunun sebebinin anlatacak olduğum şeyi bir an önce karşımdaki kişiye aktarma istediğimden olduğunu düşünüyorum. Anlattıktan sonra da çok hızlı anlattım keşke daha yavaş anlatsaydım diyorum.
benimdir. teyzem yılda bir gördüğü için alışamıyor haliyle. her seferinde tam karşısında konuşmamı istiyor. kaçırdığı yerde dudaklarımı okuyacakmış. bir de hikayedeki boşlukları kafasında mantık kurarak tamamlıyormuş. o derece hızlı konuştuğumun farkında değilim ama ben. onlar çabuk anlasın, hayat kısa.
Üstüne bi de çok konuşuyorsa çıldırtır.
Lüzumsuz konuşan insadır hızlı konuşuyorsa muhtemelen çok konuşuyordur o kadar çok gereksiz olay ve kelimeyi işe katıyordur ki yetiisin diye hızlanıyordur.
Ön koltuğa az biraz kulak misafiri olayım dedim, bir bok anlamadım. Devrelerim iyice karıştı.

Allah kocasına sabır versin kişisi.
düşünmeden konuşurlar genelde.
duyduğum tek şey; hebele hübele.
beyinden dile giden veri yolu bant genişliğinin yüksek olması durumu.
hep zeki insanlar hızlı konuşur derler. konuşmak düşüncelerini ifade etmektir ve bu dallama ne dediğini, ne düşündüğünü anlamadığımızı anlamıyor anlaşılan. bu da onu zeki yapmaz.
Bi türlü sevemediğim insandır. Tane tane olacak.
Ege ağzıyla konuşan insanlardır. kulak aşinalığı yoksa zor anlarsınız.
tezcanlı insandır. hep bir yetiştireceği vardır. çabucak anlatmak ister. genelde bu insanlar titiz olurlar ve herşeyi hemen yapmak isterler. ama kendilerini de karşısında olanları da ve beraber yaşadıkları aile bireylerini de çok yorarlar.
ağzına matkapla vurmak istediğim gereksiz insandır.

ağzını siktiğim adamı yavaş konuş biraz.
zihinleri çok çalışır. sürekli bir şeyler düşünürler. iletişim anında bile karşılarındaki insanı dinlemez, dinliyormuş, anlıyormuş gibi yaparlar. işin tuhafı ''dinlemiyorsun sen ama'' diye kızdığınızda en son cümleyi tekrar edince birşey de diyemezsiniz. esprileri bile kaçırıp gülme taklidi yapanını gördüm şahsen. bilemedim belki de gülemiyorlardır. şöyle bol kahkahalı gülenini görmedim. hep aceleleri vardır ve stres yüklüdürler size de yüklerler. hiçbir şeyin tadını çıkaramayan, hep bir şeyleri kaçıran insanlardır fikrimce. iyi kötü bilemem benim gözlemlediklerim böyle insanlardı. özetle hayatı kendilerine de etrafındakilere de zorlaştıran kişilerdir.
insan olduklarından, her türlüsü mevcuttur. her hızlı konuşan insanın, sırf hızlı konuştuğu bilgisi üzerinden (zira hızlı mızlı ama, boş konuşmak diye bir hadise de vardır.) zeki olduğu sonucuna varmanın kendisi nasıl zekadan uzaksa, kişilerin cinsel aktiviteleri ya da bunu karşı cinse sergileyebilme/paylaşabilme grafikleri ile konuşma hızları arasında bir bağlantı kurmakta öyle gariptir, bir ilginçtir. hani önerme değil de börek olsa, yeşil olur. o kadar ki.
Rap mi yapıyoruz burda orospu çocu?!...
Kelimeleri aynı bir mermi gibi namluya süren insan. Muhattabının çelik yelek giymesine hayıflanmamalı..
zekidir mallar anlamaz.
Ben bir ara konuşuyordum ama bıraktım. Anlayana...
zaman zaman kekeme olabilen insan. Biriktirip bir çırpıda konuşuyor olabilir.
Hem hızlı hem Uzun vadeli konuşan birini dinlemek beyni yorar.
biri "genelde zeki olurlar" yazmış halbuki hızlı konuşmalarının sebebi özgüvensiz olmaları.