bugün

aha aha tam 50 karakter oldu valla. hühhheheyt...*
direk tanım: üç maymunu oynamaktır.

vallaha var böyle bişii. hem hüseyin üzmez'i sevip hem de deniz feneri derneğinin güvenilirliliğine inanan insana lafım yok. tartışma başlamadan biter zaten. canlarım onlar benim...

benim asıl anlamadığım; belirli bir kesime sırf inat olsun diye deniz feneri derneği'ne bağış yapan, üzerine de hüseyin üzmez'i gene aynı sebepten savunan insan. zaten bu sebepten ikisini bir başlıkta topladım. bunu yapan adamın tek derdi "inat".

o da biliyor zaten ikisinin ne mal olduğunu. ama sırf ideolojik sebepler ile inat ediyor. solcular, komünistler, sosyal demokratlar bunlara karşı diye bu hıyaroğluhıyar da bunlardan yana saf alıyor birde üstüne bağış yapıyor. ulan peki ideolojik karşıtlarınız eşcinselliği lanetlese ne yapacaktınız? eminim o zamanda herkese teker teker götünüzü siktirirdiniz.
sırf inat olsun diye...
tek kelimeyle "mallıktır".
zarf fiilden sonraki ifadeleri olumsuz şekilde yansıtacakmış gibi görünüp, doğru orantılı şekilde sürdüren başlık.
dürzü akp'lidir.
(bkz: cehalet)
(bkz: tutarlı budalalık)
eğer sözkonusu durum bir inadın vurgulanması ise,yani bir insan sırf bir kesime gıcık olduğu için hüseyin üzmez'i savunup deniz feneri'ne destek oluyorsa burada bir sıkıntı var demektir,bu şahsın davranışlarını ilkeler değil,hırslar belirliyor demektir.

ancak;bu durumu eleştiren insanların,sırf hırsları,ihtirasları ve inatları yüzünden,ömürleri boyunca umursamayacakları çağdaş yaşamı destekleme derneği'ne bağışlar yapan insanlar hakkında da düşüncelerini merak ediyorum.son dönemlerde bir kısım medyada çydd'yi destekleme modası başladı malumumuz.

bu konu başlığı da,diğer birçok başlıklar gibi empatiden uzak,somut verilere dayalı değil,sadece öfke sebebiyle açılmış olsa gerek.son cümleden bunu kolaylıkla anlayabiliyoruz,nesnellikten de uzak,adalettten de,sükunetten de.
aklıma bir fıkra getirmiştir.
fıkra aynen şöyle:
öküz bir bilgisayar alır kutusundan çıkarı kurar fakat çalıştıramaz.
bunun üzerine yetkili sevisi arar ve
merhaba ben öküzüm az önce sizden bilgisayar aldım fakat çalıştıramadım bana yardımcı olur musunuz? der
yetkili eleman power kablolarını doğru taktınız mı? kabloyu fişe taktınız mı? açma düğmesine bastınız mı? gibi sorular sorar.
öküz hepsini doğru yaptım ama ben hala öküzüm der.