bugün

istediğiniz kadar eleştirin, bok atın. Kimsenin söylemediği gerçekleri söylüyor ve tamamen haklı.
klasik bir adam haklı beyler vakasıdır.

hayır, ne demiş de tü kaka olmuş? düşüncelere, tarihi gerçeklere dayalı bilgiyle karşılaşınca hemen "ıyyyyk, ıykçıııı" diye ağzınızdan sular akıyor. ama bu ülkede ırkçılığı çıkartan, soya dayalı nüfus sayımını isteyen de bu sığırlar.
haklıdır. bazılarına batmıştır gerçekler.
(bkz: adam haklı beyler)
ayrıca ben burda kafatasçı bir söyle göremiyorum.
hüseyin nihal atsız'ın görüşleridir. en nihayetinde epey kültürlü ve bilge bir insandı kendisi. karşı tez yerine " kafa tasçı yeeaaa " diye ağlamak içi boş bir " halkların kardeşliği " düşüncesinden başka bir şey değildir.
aynı adamları bazı partiler kürt milliyetçiliği yapıyor dediğinde " onlar yapar, onlar ezilen kitleyi afsdlşgdkg " diye saçmalıyorlar. demem o ki atsız'ın söylediklerine karşı tezi olmayan, " hayır, bu yazdıklarının bir tanesi bile doğru değil " diyemeyen bilgisiz / cahil adamların konuşmalarını dinlemek benim zoruma gidiyor. keşke biraz daha kültürlü bir nesil tarafından eleştirilebilseydi atsız, o zaman hak ettiği yere konurdu bence.
atsız bey'e cevap veremeyenler hemen kafataşçı diyor.
peki adam kafatasçıysa ne olacak dedikleri söyledikleri yalan mı?

biriside demiş peki bu adamlar nerede yaşayacak.
cevabını atsız bey vermiş bize tekrarlamak düşer.
Gözleri nereyi görür, gönülleri nereyi çekerse oraya gitsinler. Birleşmiş Milletler'e başvurup Afrika'da yurtluk istesinler.
özetle "gitsinler" görüşüdür.

bunu sokaktaki, kahvehanedeki bir adam söyleyebilir, ama "kanaat önderi" olarak anılan birinin söylemesi gerçekten ilginç.

--spoiler--
-kürtler nereye gitsinler panpa?
+gönülleri nereyi görüyorsa oraya gitsinler.
-nasıl gitsinler panpa? sınırdan pasaportsuz geçilmiyor ki.
+error.
+ıeeiiii...
+kaçak geçsinler!?!
-mayınlı arazi lan orası at yarrağı. adamlar ölüme mi gitsinler. ayrıca kaçaktan gelen adamları terörist diye öldüren siz değil misiniz?
+error.
--spoiler--