bugün

islamın muhteşem merhamet timsali peygamberinin babasını ve kocasını katlettikten sonra kendisine karı olarak aldığı kadın. düşünün bayansınız adam kocanızı babanızı kesiyor sizide koynuna alıyor. bu peygamber bir harika yahu...
dincilerin susup kalma nedeni.
dincilerin zayıf damarı.
dincileri sus pus yapan kişi.
safiye: huvey’in kızıdır. hayberli Yahudi bir hanımdır. kastallani’ye göre onun adı aslında Zeynep idi. evlendikten sonra Resulullah (as) bunu safiye olarak değiştirmiştir. h..7 yılında birkaç günlük direnişten sonra bölge insanları ile medine’deki Müslümanlar arasında patlak veren ve hayber’in fethiyle sonuçlanan olaylar esasen bilinir. safiye genç ve dul bir hanımdı. Muhammed (as.) “mağluplarla” uzlaşma ve anlaşma” şeklindeki değişmez politikasının bir neticesi olarak onu kendine nikahladı. birçok kaynağın ifadesine göre olay şu şekilde gelişti: resulullah (as) yeni hanımıyla ilk tanıştığı gece onun yanağında mor bir leke gördü ne olduğunu sorunca, safiye şöyle cevap verdi:

“bir süre önce rüyam da ayın yerinden kalkıp göğsümün üzerine düştüğünü gördüm; bunu kocama anladığımda, o: sen şu Medine kralı ile evlenmek istiyorsun,” dedi. ben ise o sırada senin hakkında hiçbir şey bilmiyordum. ve tutup suratıma müthiş bir tokat indirdi. işte bunun izi hala devam ediyor.

safiye h.50 yılında vefat etmiştir. ölüm döşeğinde iken, mallarının üçte birini Yahudi dinine bağlanmakta ısrar eden yeğenine vasiyet etti. ibn sa’d’ın verdiği bilgiye göre safiye annesi tarafından Yahudi kureyza kabilesine mensuptu nesa’i’ye göre ise safiye’nin pişirdiği yemekler, resulullah (as) ın aile bireyleri arasında beğenilirdi. safiye tarafından da muhammed (as) hakkında bir miktar hadis rivayet edilmiştir. * *