bugün

Tamam deyip geçilmesi gerekilen olaydır.
yıllarca peygamber adına bir sürü yalan yanlış hikaye anlatan yobaz takımına hep sen orda mıydın? diye sorardım

kısmet bir ateiste bunu sormakmış.

rivayetlerle hareket eden insan cahildir ve her inançtan cahil bulmak mümkündür.
Böyle saçma sapan bir iftira insanı küfre götürür. Küfr de insanı cehennem götürür.
en büyük günahlarından birisi can almak olan dinin elçisinin birini öldürttüğünü iddia etmek gibi bir ironi yaratan insan saçmalaması..
peygamberin ebu cehile bile hoşgörü ile yaklaştığından dem vuran arkadaşlar ebu cehil mekke de ki en güçlü kişilerden bir idi her halde hoş görecek. her ne ise biz bunları bir tarafa bırakalım ve kurana göre hareket edelim. kurana göre dinden dönmenin cezası öldürülmek. şimdi ben bir yıl önce dinden döndüm ve artık müslüman değilim yani öldürülmem gerekiyor sorarım size rahmet merhamet bunun neresinde bu sizin barış dininiz. yok yok ben almayım teşekkürler.
suikastçisini affeden bir insandan asla beklenmeyecek olandır.
ulan "1500 yıl önce ne olduğunu bilemeyiz, belki muhammet diye biri yoktu, belki efsane" dersiniz ama sonra böyle birşey çıkınca "kanıtları var yazın bu olayı google'da arayın" diye ahkam kesersiniz. sizin olmayan aklınızı sikeyim. kendinizle çelişmeyin bari. iftira atmayın bilmediğiniz şeylere inanmasanız bile.
ne kadar kızılsa da gerçek bir hadisedir.
ilhan arsel in şeriat ve kadın kitabında da geçer.
hz muhammed sürekli kendisini eleştiren şiirler yazan şair için:
- beni bu sivridilliden kurtaracak kimse yokmudur diye dert yanar.
bu sözün üzerinden çok geçmeden şair öldürülür.
stalin'in ve bilumum sol liderlerin katlettiği milyonlarca insanı düşününce olayın iyice irdelenmesi gerekliliğini düşündüren bir olaydır. ebu sufyan , halit bin velid gibi eskinin islam düşmanlarını kucaklamış bir insana haksızlık yapılmaktadır. mekke'yi dümdüz etse hakkı olan insanın herkesi affetmesini de hesaba katarak vicdanlı bir tevil yapmak şarttır. 5 milyon garibanı devrim geyiğiyle keyfine katleden stalin the murderer dururken biraz utanmak lazım.
sahih değildir.

(bkz: yav he he)
amcasını parçalayan adamı affeden hz. muhammed, bir şairi mi öldürtmüş? hade be!
bahsi geçen zatın (ibn sa'd) kaynak gösterilen kitap veya kitapları daha türkçe'ye çevrilmemişken, kaynak; "tabakat cilt 2" diye yazılması başlı başına islamiyeti ve islam paygamberini kötüleme amacıyla tanımlandığı açıktır. kes, kopyala yapıştır ve kötüle gerisi mühim değil mantığıyla paylaşılmış "başlığın ve asılsız tanımın" öncelikle hangi tabakat'ın kastedildiği kaynak gösterilmelidir. eğer bahsi geçen "Tabakatu’l-Kübra" diğer bir adıyla "Tabakatü’l-Kebir" ise yukarıda belirtiğim gibi halen türkçe çevrisi yapılmamış kitaptır. işin garip tarafı ya da belirgin olan tarafı da bu "kaynağı" paylaşan güruh "turan dursun" denen kişinin sitesi üzerinden "alıntı" yaparak paylaşmalarıdır. ki turan dursun'un gösterdiği kaynaklar'dan biri ing. "vikipedi" (vikipedi tarafsızlığı kendi içerisinde tartışılırken bunun kaynak gösterilmesi bile makaleyi yazan kişinin maksadını ele veriyor) bir diğer kaynak ise yine ing. olan ama konuyla ilgili olmayan alakasız bir tema içermektedir.
sanaata saygısızlıktır.
hadis de yazar! doğrudur.
hadis de yazar! yok doğru değil sahih hadis değildir.
hangisi yanlış, hangisi doğru ;
işime gelen doğru, işime gelmeyen yanlış.
bir şeyler yanlış gidiyor ama, dur bakalım ..