bugün

hz. muhammed'in kızı; hz. muhammed'in kuzeni hz. ali'nin eşi.
Koskocaman bir peygamber kızı sırf namehramdır diye beni gece gömün diyor. Bu çok ilginç. Hz. Ali ondan sonra ne yaptı acaba?
(bkz: islam peygamberinin kızını döverek öldürmek)
Bu gün dünyayı şereflendirdiği gündür kutlu olsun.
Garip olan şudur ki peygamberin biricik kızı geceleyin gizlice defnedilmiştir ve mezarının yeri hala bilinmemektedir.
ikinci halife ömer tarafından ebubekir’e bşat etmediği için dövülmüş, çocuğu düşürülmüş ve evi ateşe verilmiş olan muhammedin en sevdiği çocuğu.
miras kavgası dışında bir şey yapmamış. peygamberin kızı diye hz. denilen boş insan.
Hz Muhammed'in büyüyen tek çocuğu var o da hz fatıma'dır. Diğer peygambere atfedilen çocuklar ya evlatlık yada himayesine aldığı kadınların beraberinde getirdiği çocuklardır.
Bu gün muhtemel şehadet günüdür. Muhtemel diyorum çünkü hz peygamberin tek çocuğu ve dünya kadınlarının en üstünü olan hz fatıma'nın ne mezarı var nede ölüm tarihi net biliniyor. Sadece bunun üzerine gidilse araştırılsa hakla batıl ayırt edilir.
Kesin 5-10 tane yavrulamistir.
Bunun gibiler sayesinde nice cesit semitik varsa hepsi arab oldu aq.
halife ebubekir'in ve halife ömer'in şahsen iyi davranmadığı kadındır. ilki peygamberin mirası kapsamında olan fedek hurmalıklarını, fatıma'nın onca ısrarına karşı uyduruk bir hadisi bahane ederek kendisine vermemiş, ikincisi evini yakmakla tehdit etmişti!

sonra?

efendim "ey toprak bla bla"...

(bkz: yav he he)
Hakkında konuşmak yasak olan dünyaya gelmiş geçmiş en üstün kadın. En fazla yazan tarihciler 27 yaşında öldüğünü yazmıştır. 18 veya 21 yaşında öldüğü daha çok rivayet edilir.
Annesi bütün servetini islam için harcamış uzun bir ömür sürmüş ve bu ömrünü islam ve hz Muhammed'e adamış fakat 20 yıl yaşayan kızının makamına ulaşmamış! işin daha garibi biz hz fatıma hakkında hiçbir şey bilmiyoruz.
ebu bekir radıyallahu anh'ın bir hurmalığı bile çok gördüğü kişidir.

fedek hurmalığı meselesini bilen bilir.

ama ebu bekir'in hakkını yemeyelim. "bir hurmalık" dediğimiz hurmalık, zamanında koca bir yahudi kabilesini besliyordu. "peygamberimin, dostumun kızıdır. üstelik babasının mirası sonuçta..." diye, hatır gönül güderek verilecek bir yer değildi.
Bu gün dünyayı şereflendirdiği gündür. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye Caferileri çeşitli etkinliklerle bu kutlu günü bayram havasında geçiriyor. Ayrıca bu gün dünya müslüman kadınlar günü olarak kutlanmaktadır. Kutlu olsun.
Peygamberimiz buyurdular ki Zehra'nın rızası Allahın rızasıdır O`nun gazabı ise Allahın gazabıdır.
Allah'ın laneti Hz fatıma'yı gazaplandıranların üzerine olsun. Onların kim olduğu herkesin malumudur. Bugün gece yarın gündüz Muhtemel şehadetidir
peygamberin kızı olup, ebubekir'in bir hurmalığı kendisine çok gördüğü, ısrarla talep ettiği halde, yalancı şahit (hadis uydurmacısı) gösterip reddettiği, ömer'i gönderip evini yakmakla tehdit ettiği kişidir.

sonra?

"müslümanların valideaidir."

ya ebubekir?

"sıddıktır"

bak sen!
bugün dünyayı şereflendirdiği gündür. Ayrıca bu munasebetle dünya müslüman kadınlar ve anneler günüdür. Kutlu olsun.
ilklerin ve sonların seyyidesi, Geçmiş ve gelecekteki bütün kadınların en üstünüdür.
bugün muhtemel şehadet günüdür. Allah sebep olanlara lanet etsin.
Muhtemel diyorum çünkü peygamberimizin tek çocuğu ve dünya kadınlarının hanımefendisinin ölüm tarihi net bilinmiyor.
bugün dünyayı şereflendirdiği gündür. Doğum günün kutlu olsun ey dünya kadınlarının efendisi.
bugün muhtemel şehadet gecesidir.
Bizim mensubu olduğumuz islam dininin peygamberi olan hz muhammed'in kızıdır. Hakkında hiç bişey bilmeyiz çünkü anlatılmaz peygamber döneminde yaşayan kadınlardan bir tek ebubekir'in kızı aişe tanınır. Halbuki hz fatıma dünya kadınlarının en üstünüdür. Düşüne biliyormusunuz sadece 18 yıl yaşamış ve dünya kadınlarının en üstünü olmuştur. Peki ne yaptı nasıl yaşadı bu 18 yılı ki en üstün kadın mertebesine ulaştı? Neden 18 yaşında öldü? Bir kadın düşünün dünya kadınlarının en üstünü ve fedek arazisini istiyor ama ona verilmiyor. Bir kadın düşünün babasından gelen ve kendini ilgilendiren hadisi bilmiyor ama ebubekir biliyor! Iki taraftan biri yalan söylüyor sizce kim ebubekir mi? Hz fatıma mı?
Ebubekir'e biat etmeyenler hz fatıma'nın evinde toplanmıştı. Ömer bin hattab kapıya geldi ya dışarı çıkın yada evdekilerle birlikte bu evi yakarım tehdidinde bulundu. Bir rivayete göre evin kapısını yaktı.
Hz fatıma babasından sonra 6 ay yaşamıştır ve bu 6 aylık ömründe zamanın halifesine biat etmemiştir. Halbuki zamanın imamına biat etmeyen cahiliye ölümü ile ölmüştür hadisi vardır. Bu durumda Iki seçenek var ya dünya kadınlarının efendisi olduğu herkes tarafından kabul edilen hz fatıma haşa cahiliye ölümü ile ölmüştür. Yada zamanın imamı ebubekir değildir.
Hz fatıma gece gizlice gömülmüştür ve mezarının nerde olduğu bilinmemektedir. Peygamberimizin tek çocuğunun ne kabrini bildik ne kadrini allah şefaatine nail eylesin.
nasıl oluyorda hz peygamberin kendi ailesini ilgilendiren bir hadisi hz fatıma bilmiyor ama ebubekir biliyor. Bu konuda kuran'da bir işaret de yoktur. Bir hadis kuranda karşılık bulmuyorsa yalandır. Peygamber adına yalan hadis uyduranların vay haline!
Hz. Peygamber’in (asm) vefatından sonra hanımları, Hayber ve Fedek’teki Resulullah’ın (asm) hisselerinden miraslarını istemek için Hz. Osman’ı (r.a.), Hz. Ebubekir’e (r.a.) gönderdiler. Bunun üzerine kendisi de Hz. Peygamberin (asm) eşlerinden birisi olmasına rağmen Hz. Aişe (r.a.),
“Allah’tan korkmuyor musunuz? Sizler, Resulullah’ın (asm) şu hadisini işitmediniz mi? 'Biz Peygamberler miras bırakmayız. Bizim bıraktıklarımız sadakadır. Bu mallar, Muhammed’in ailesinin ani ihtiyaçları ve misafirler için sarfedilir. Ben öldükten sonra bu mallar, benden sonra iş başına geçen kimsenin tasarrufundadır.' ” (Buhari, Feraiz, 3, i’tisam, 5)
Hz. Peygamberin hanımları, bu sözler üzerine isteklerinden vazgeçtiler.
Resulullah’ın (asm) kızı Hz. Fatıma (r.a.), Ebubekir es-Sıddık (ra)’ın yanına gelerek ona,
“Sen öldüğünde sana kim varis olur?” diye sordu. Hz. Ebubekir (r.a.)
"Evladım ve ailem.” diye cevap verdi. Bunun üzerine Fatıma (r.a.)
“O halde sana ne oluyor da, Resulullah’a (asm) bizden başkasını varis yapıyorsun?" Buna karşılık Hz. Ebubekir (r.a.)
“Ey Resulullah’ın kızı! Allah’a yemin ederim ki ben, babandan ne altın ne gümüş ne şu ne bu miras aldım.” dedi. Fatıma (r.a.) ise:
“Hayber’deki hisselerimiz Fedek’teki sadakalarımıza ne oldu?” deyince Hz. Ebubekir,
“Ey Resulun kızı! Ben Resulullah’ın (a.s.) 'Bunlar, Allah’ın hayattayken bana yedirdiği bir lokmadır; ben öldükten sonra bunlar, Müslümanların ortak malıdır.' dediğini işittim.” (Buhârî, Meğâzî, 14; Müslim, Cihad, 49; Ebû Davud, imâre, 1) diye cevap vermişti. Bu hadisin hükmü gereğince, Hz. Ebubekir (r.a.) kendi kızı ve Peygamberin (asm) eşi olan Hz. Aişe (ra)’ye ve Peygamberimizin (asm) diğer eşlerine Fedek arazisinden pay vermediği gibi, Hz. Fatıma’ya(r.a.) da vermemiştir.

Benim burda anlamadığım babanın (veya kocanın) peygamberliği sayesinde kazandığı mallarda hak iddia etmek neyin kafası.
imam ali'nin yâri. en sevgilinin kızı.
dünyaya gelmiş ve gelecek kadınları en üstünüdür. Birilerinin onunla dalga geçmeye çalışması onun makamını düşmez ama bu yaptıklarınızdan çok pişman olacaksınız acıyorum size.
Dişi versiyonu ne lan fabrika çıkışlıymış gibi konuşup sinirimi bozma dedirten hede.