Kisinin hristiyan olmasindaki sebeplerdir.

tdk 4 senede bir yeniledigi imla kilavuzunda yazimini bir hristiyan bir hiristiyan yaptigi icin ben basligi boyle actim boyle sevdim, once sunu aciklayayim.

sonra da gelelim sebeplere. Ilk sebebim suyun saraba cevrilmesi. Yani okyanuslar kadar sarabimiz olsa fena mi olurdu? Hem kopek baliklari da yasayamazdi ve sarap icinde guvenle yuzerdik. Tabi isa beyefendicigimin hatasi, okyanuslari saraba cevirmemek. Cevirse oysa, tatli su tuzlu suya karismiyor muhabbeti de yapamazdi muslimlar.

sonracigima baba var yani. Her zaman guvenilebilecek canimiz. Babiskomuz. Yuce tanri. Allah babisko.

kutsal ruh, icimizde. Her birimizin icinde evet. Yani kim icinde kutsal bir sey tasimak istemez? Uygun bir yerinize kutsal kase falan sokacaksaniz lafim yok, yeriniz basimin uzerinde. Ay omzuma basmasaniza canim yandi.

ve meryem. Canim bakiremiz. Ay o kadar bakire ki insanin yanaklarini sikasi, sacini orttugu ortuyu bir anda siyirip ohom evet cok bakire annemiz. Hani boyle siz yatmaya giderken dudaginiza bir baby kiss konduracakmis gibi. Oyle samimi.

kiliseler sonra. Allahin evi biliyorsunuz ve kim gotik bir allah istemez ki? Ayrica kim rocker tipli, sarisin uzun sacli, six packli bir tanriya hayir diyebilir? Canim isa'm. Yakisiklilar yakisiklisi biricik isa'm.

ve son nedenim de cennetten deniz manzarali mukemmel bir cati kati dairesi aldim. Verecegim partilere hepiniz davetli olacaksiniz evet. Tek sartim; bakirler ve bakireler ile alkol kullanmayanlar giremez.

optum. Tutkuyla ama sehvetsiz.
anne-baba ya da kişiyi büyütenin hristiyan olması.
görsel

Deus vult.

(ironi icerir, bir de hristiyan olmayalim)