bugün

başrolünde ismail hacıoğlu, oktay kaynarca, ali sürmeli, ayten gökçer gibi oyuncuların olduğu 2008 yapımı bir tv filmi. yönetmen cem görgeç. an itibari ile türkmax'ta ilk kez yayınlanmaktadır.
ilkkez turkmaxde yayınlanmış olan ( 28 nisan 2008 ) gözlerdeki su kaynaklarını harekete geçirten muhteşem bir filmdir . özellikle gudik dizilerde boy gösteren ismail hacıoğlu'nun ezik , kararlarını kendisi veremeyen bir elemanı nasıl da başarıyla karakterize ettiğini görün derim .
hiç abartıya kaçmayan, gayet duru ve bu sebeple tüm klişeleri* rahatlıkla sineye çekilen süper bir film. tam da dışarıda yağmur yağarken, sıcak bir şeyler içerken izlenecek bir cumartesi günü filmi.
niheyet ağlamaya bir son verip, hakkında entry girdiğim mükemmel film.çok sade ama çok derinden etkileyen bir film...
ismail hacıoğlu ve ayten gökçer'in üstün performans gösterdikleri tv filmi. masal tadında ve sürükleyici bir film.
(bkz: hoşçakal güiza) *
merve boluğur'un bütün güzelliğiyle arz-ı endam ettiği film.
ayten gökçer'in harika oyunculuk sergilediği filmdir.özellikle son sahneler çok etkileyiciydi,gündüz gündüz ağlatıcaktı nerdeyse.ismail hacıoğlu da fena değildi.oktay kaynarca'ya yaptığı gider gerçekten çok güzeldi.ama hayranı olduğu kızın merve boluğur olmasına çok içerledim.o kız hiç ama hiç yakışmamış bu role.daha çok kikirik rollerde oynayabileceğine inanıyorum ben.
müziklerini toygar ışıklı yapmıştır.
ismail hacıoğlu ve ayten gökçer'in müthiş bir performans sergilediği film. ismail'in oktay kaynarca'ya ayar çektiği sahne vardır ki şapka çıkartılır. filmin sonunda gözlerim doldu be sözlük.
tv filmleri güzel olamaz düşüncesini bozan bir film. türkmax'te sıkça yayınlanır. ayrıca son sahnesi insanı gerçekten düşündürtür.
sade ve güzel bir televizyon filmi. ismail hacıoğlu'nin oyunculuğu müthiş. izleyin, izlettirin.
battaniye sıcaklığı veren çok içten bir türk filmi.belki çok süper bir kurgu üzerine kurulu bir film değil fakat özellikle ismail hacıoğlu bu filmde kelimenin tam anlamıyla döktürmüştür.
platonik aşk üzerinde güzel bir film. Doğru zamana denk gelince duygusuzları bile sabahın köründe hüngür hüngür ağlatan biraz da umut veren ve belki hayatınızdaki bazı şeyleri değiştirebilecek türden bir film.
--spoiler--
kaç kez sevdiğiniz birinin mezarına bakarken yüzünüzde bir tebessüm oluştu ?
--spoiler--

filmin tek kelimelik bir özeti belki de...
izlenmesi gereken ortalamanın üstünde bir türk filmi.

işitme engelliler için türkçe altyazıya aşağıdaki linkten ulaşılabilir;

http://divxplanet.com/sub...7369/Hosa-kal-Guezin.html
hakkında bu kadar az entry girilmesi beni inanılmaz şaşırtan, pek az kişi tarafından bilinen ama daha fazla değer hakeden bir türk filmi.
hak ettiği ilgiyi görememiş, türk sineması'nın en iyi örneklerinden biri olan film.

(bkz: underrated)