bugün

Baştan kaybetmektir. Ama bazen bu düşünceye engel olunamaz.
Ben o durumu hoşlanan degilde daha çok aşık olunan kişi olarak biliyordum.
imkansız aşk olayının tarifi budur. keloğlanın peri padişahının kızına aşık olması gibi bir şeydir.
kızın sizi reddedeceğine delalettir.
Bir türlü anlam veremediğim durumdur, aşk ruhlarla alakalı bir şeydir ve ruhlar birbirinden üstün değildir.
özgüven eksikliiğidir kesinlikle saçmalıktan ibaret.
üstünlük tek bir konudaysa açık kapatılabilir. yani kendi iyi bir özelliğinizi iyi pazarlarsanız üstün olmayan yanınız dikkat çekmeyecektir. ama her anlamda onun gerisindeyseniz.. olay tamamen kıza kalmış demektir. ve büyük ihtimalle de olmayacaktır.

ama yinede ümidinizi yitirmeyin nice kusuru olan insanlar mükemmel denilecek hatunlarla birlikteler..
üstünlük tek bir konudaysa açık kapatılabilir. yani kendi iyi bir özelliğinizi iyi pazarlarsanız üstün olmayan yanınız dikkat çekmeyecektir. ama her anlamda onun gerisindeyseniz.. olay tamamen kıza kalmış demektir. ve büyük ihtimalle de olmayacaktır.

ama yinede ümidinizi yitirmeyin nice kusuru olan insanlar mükemmel denilecek hatunlarla birlikteler..
Eger maddi açıdan ustunse o zaman durum vahimdir. Cunku zengin kizin fakir cocugu sevmesi anca bizim yerli dizilerimizde oluyor.
Hoşlandığım teklifimi kabul ederse sıkıntı yok lakin kabul etmezse acaba benden üstün mü diye düşünmeden edemem.
Yapmayın böyle şeyler. Birinin güzel, zengin, kültürlü vs olması sizden üstün olduğu anlamına gelmez. Kimse kimseden üstün değildir. Her şeyden önce siz kendinize saygı duyun. Gerisi hallolur.
sadece sevgide üstündür. başka bi şey değil.
Her insan birbirinin aynısı olmadığı için dert edilmemesi gereken hadisedir. Karşılıklı olarak farklılıklardan keyif aldığın sürece daha başarılı bir ilişki kurulabilir bence. O yüzden kasmayın.
üstün müdür değil midir bilemem, bana göre her canlı değerlidir ama hoşlandığım kız istediği kadar üstte olabilir.
Sizin verdiğiniz fazla değerden kaynaklıdır, tanıdıkça ne olduğunu anlarsınız.
ne kadar cahil, öküz ya da gereksiz olsakta bizde değerliyiz. bence kimse kimseden üstün değildir. olsa olsa daha kültürlü olabilir. o da kıza aşık olmama neden olur.
Bir kere Başıma gelen olay. Zaten o Yüzden şu anda başkasıyla nişanlı...
Elde edince keyif verebilir. Sonuçta senden üstün birini s.kiyorsun.
bende oyle düşünüyordum ama kız yanlış düşündüğümü söylüyor, Avusturyalı kendisi ona kalsa evlenip Avusturya'da yaşayacağız.