bugün

çocukluğun bir diğer tanımı bu ...

henüz 9-10 yaşlarındaydık sanırım. belki daha küçük. yazlıkta kuzenimin hoşlandığı bir kız vardı. ilginçtir; pipisinin henüz çişten başka ne boka yaradığını bilmeyen erkekler küçük kadınlardan hoşlanabiliyor toplumumuzda. siz çocuksu bulabilirsiniz. ben bulamıyorum.

güzel bir planımız vardı kızı etkilemek için. o zamanlar belirli saatlerde herkes bisikletle gezintiye çıkardı bizim yazlıkta. işte böyle bir saatte kızı muhabbete tutacaktık. bu sırada bizim artist kuzen(o zamanlar belki daha 1.40 bile değildi bilemiyorum) bisikletin önünü kaldırarak yanımızdan çekip gidecekti. bizim zannımıza göre kız bunu görünce direk vurulacaktı kuzene. belki bayılabilirdi...
tutmak gerekti o zaman, yenge zarar görmemeliydi.

planı uyguladık mı hatırlamıyorum. uyguladıysak da bu gerizekalıkla başarılı olamadığımızı düşünüyorum. olmamışızdır heralde. eğer olmuşsak kız bir moronmuş. okuyorsa moronluğuna yansın.

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
ön tekerleği kaldırmanın artı puan kazandıracağı girişimdir.
(bkz: pedal atmak)
11-12 yaşlarında mahallede bir çocuk vardi. ben bisiklete bindiğimde pesime takılır ellerini felan bırakırdi hava atmaya çalışırdı. sonra havalı bir korna taktırmişti daha bir tiksinmistim ne zaman kornanin sesini duysam sokağa çıkmazdım. *
21 vites ulan! demektir.
şimdi aynısını arabayla yapan nesildir.
Bu devirde beyhude cabad.ir. ama imkanlar malesef