bugün

hostes olmak dunyanin en zor mesleklerinden biri oldugu icin gerinmekte hakli olandir. aldiklari yuksek maas fakir insanlarda heyecan yapar.
karizma sanması doğru mudur yanlış mıdır bilmem ama gayet seksi olduğu değişmez gerçektir.
hostelik yaptığı ulaşım şeysinin kaptan kişisinin kucağından kalkmamasından kaynaklı karizma "takılan" kızdır.
Bankacılarda da aynı sorun vardır. Etraflarında bulunan kibir bariyerini dikkatli bakınca çıplak gözle bile görebilirsiniz.
google karizma yazdım hep dallamalar çıktı.
kızdan karizma mı olur dedim? bana karışma dedi.
-evet acil durumlada oksijen maskesi böyle açılır, böyle takılır... şşş nası karizmayım dimi kız.
gariptir. Ayrıca yok 165'den uzun olup, eli yüzü düzgün olması gerekecek, yok bacakları güzel olacak, yok dil bilecek, yok diksiyonu güzel olacak. Lan bu kadar meziyetliyseniz gidin haber spikeri olmaya çalışın. Ne diye uçaklarda milletin arkasından koşup, yemek yapan, temizlik yapan eleman oluyorsunuz ki. Bildiğin otobüs muavinin havadaki versiyonusunuz işte.
"silivri-yenibosna hattında çalışan mavi otobüslerin muavinlerinden tek farkın etek giyiyor olman. " mı ?
bak sayalım farkları
* mesleğe başlayınca tahmini 3500 lira aylık alıyorlar.
* akıcı derecede yabancı dil (bir veya birden fazla) biliyorlar
* silivri-yenibosna haricinde dünyanın bir çok yerini görüyorlar
* sosyal ortamları çok başka " Muavinsin- müteri ilişkisi vs. hostes-iş adamı ilişkisi" gibi
* yaşam standartları çok iyi*
diye sıralayarak karizmasına karizma kattığım ve bunda haklı olan uçan memelidir*

hadi selametle...
uçaktaki muavindir. pek övünülecek bi tarafı yoktur. orda pilot dururken, ben hostessim diye övünmek gülünç olur.
Thy'deki hava hostesi modelinin bir kısmının; gayet de 1.70 den kısa olduğunu gözlemlediğim meslek grubudur.
artık hostes olmanın ne kadar kolay olduğunu bildiğimizin farkında olmayan kızdır.
aslında otobüs muavini ile aynıdır. bir çeşit garsondur. garson bana şunu getir derseniz gücenmezler. garsonun bile ayrı bir forsu vardır. komisi vardır bulaşıkçısı vardır temizlikçisi vardır. bunların her biri her birini yapar.

öyle ahım şahım da maaş almazlar. thy de çalışanlar biraz daha iyi maaş alır diğerlerine göre. ama ayda 1000 lira gibi bir rakama çalışanlar göbek atarlar. ha extra olur yurt dışında kalma olur gider pakistan da 5 ay kalır arabistan da 4 ay kalır gelir o zaman ayda 1500 2000 alır zaten ona diyecek yok.

ama amele olarak arabistana gidip çalışanların ayda 5000 6000 aldığını biliyorum. onu da göz önünde bulundurmak gerek.

hem onu bırakın pilot olsa kaç yazar. bu gün pilot olun thy haricinde bir yerde başlayın 4000 tl maaş alırsanız öpün başınızın üstüne koyun 2 tur attırın. uykusuz aylar ve yıllar geçireceğinizi de unutmayın. belediye otobüscüleri zaten 2500 alıyor sabah 8 aksam 5.
pamukkale turizmde görev yapan muavinle aynı şeyi yapan insandır, yalnız pamukkale turizmde gelir seviyesi sınırlı olan insanlar seyahat ederken uçaklarda genelde zengin tipler seyahat ederler, hostesler de zenginlere hizmet ettikleri için kendilerini daha üst sınıfta görürler, bi zengine kek uzatmakla, otobüste uyuyup kalan gariban üniversite öğrencisine kek uzatmak arasında dağlar kadar fark var.
eğer kast edilen "kabin memuru" ise üniformanın sadece erkeklere değil, kadınlara da çekicilik kattığını sanan insan tipidir. ancak kesinlikle muavinlikten daha komplike ve yıpratıcı bir meslektir*. tabii şu da var ki üniformayı makyajı sıyırdıktan sonra geriye kalanlar her an sokakta gördüklerinizden pek de farklı değildir.**
ancak hostes dediğiniz fuar hostesliği ise karizmayı bilemem ama kesinlikle çekici olan insandır. en kötü ihtimalle bile mini etek, topuklu ayakkabı ve dekoltenin getirdiği bir seksilik söz konusudur ve kesinlikle şekil şemal olarak kabin memurlarından bir kaç gömlek üstündürler.
karizma sanmasi 35'ine kadar sürecek olan kizdir. haddinden fazla jetlag olduklari için, bütün hosteslerin cildi 35'inde 50-55 gibi kalitesizlesir. hosteslerin de, estetisyenlerin de bilincinde oldugu bir durumdur ama genellikle hostes olduktan sonra bu aci gerçegi ögrenirler.