1. 1.
  atlari da vururlar adli romanin yazari.
  ... dramtatatam
 2. 2.
  14 Nisan 1897 ile 15 Aralık 1955 yıllari arasinda yasamis olan romanci.
  1940'larda Avrupa'da en beğenilen Amerikalı yazarlar arasındaydı. 1935'te yayımlanan They Also Shoot Horses, Don't They? (bkz: Atları da Vururlar) romanıyla ünlenen McCoy, gazete satıcılığı, taksi şöförlüğü, gece kulüplerinde sunuculuk yaptı, koruma görevlisi olarak çalıştı, penkreas güreşlerine katıldı, bütün bunlardan sonra gazeteciliğe başladı. Aralarında Raymond Chandler ve Dashiel Hammert'in de bulunduğu gazeteci-yazar çevresi Kara Maske grubunda yeralan McCoy, grup dağıldıktan sonra Hollywood'a senaryo yazmaya başladı. 1960'larda özellikle Fransız edebiyatçıları tarafından adeta yeniden keşfedildi. (bkz: kefenin cebi yok) (bkz: gazetecinin ölümü)
  ... mulayim
 3. 3.
  sefil bir şekilde hayata veda etmiş başarılı bir yazardır.eşi, cenaze masraflarını karşılayabilmek için rahmetlinin çeşitli koleksiyon parçalarını satmak zorunda kalmıştır.
  ... lakshimi
 4. 4.
  (14 Nisan 1897 – 15 Aralık 1955) Büyük Depresyon dönemini anlatan, katı romanlarıyla tanınan ABD'li yazar. 1935 yılında yazdığı, ölümünden on beş yıl sonra aynı isimle sinemaya aktarılan, Atları da Vururlar yazarın en bilinen eserleri arasındadır.

  McCoy Tennessee, Pegram'da doğdu. I. Dünya Savaşı esnasında Birleşik Devletler Ordusu Hava kuvvetlerinde hizmet etti. Düşman hattının arkasına birkaç görev uçuşuyla, bombacılık ve keşif fotoğrafçılığı yaptı. Savaşta yaralandı ve Fransa hükümeti tarafından kahramanlığı için Croix de Guerre ödülü verildi. 1919'dan 1930'a kadar Texas'da Dallas Journal isimli bir yayında spor yazarlığı yaptı. 1920'lerin sonlarına doğru birkaç ucuz, tanınmamış dergide kısa hikâyeleri yayımlandı. Aynı zamanda kara film örneğide olan, klasik romanlarından Kiss Tomorrow Goodbye'ı 1948'de yayımladı. Hikaye, romanın ahlaksız başkahramanı Ralph Cotter tarafından anlatılır. James Cagney romanı, daha sonra aynı isimle sinemaya uyarladı. Henry Hathaway, Raoul Walsh ve Nicholas Ray gibi yönetmenlerle çalıştı. Aynı zamanda King Kong filimin yetkili olmayan senaryo asistanlarından biriydi.

  McCoy 15 Aralık 1955'de Beverly Hills'te kalp krizinden öldü.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Horace_McCoy
  ... hasmet ibriktaroglu