bugün

holochain'in çıkardığı token. hedera hashgraph'i duyanlarınız olmuştur. hashgraph piyasaya zaten 5 milyar marketcap'le gireceği için biz sıradan yatırımcılar ucuza satın alamayacaktır. ancak holotoken, hashgraph'i ucuza almak gibidir. o yüzden kaçırmak, çok pişman edebilir.

peki hashgraph ve holotoken neden değerlenecek? çünkü bunlar, blockchain teknolojisi üzerinde çıkarılan klasik coin ve token'lardan değildir. adamlar "bloksuz" chain yapıyorlar, tamamen ayrı bir teknoloji. yani eğer başarıya ulaşırsa, bitcoin'in 2009 yılındaki hâliyle karşı karşıyayız demektir. kimse başarıya ulaşacağına dair garanti veremez ama ben risk almaya değdiğini düşündüğüm için aldım.

dün ico'su yapılmış, kaçırmışım. sağolsun raiturk haber verdi de ico sonrası da olsa alabildim. ico fiyatının 2-3 katı fiyata almak zorunda kalsam da 5 milyar marketcap'e ulaşınca bu fiyat bile 100x yapmış olacak demektir. o yüzden pişman olamayacağım.

bu arada, yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir. kârınız ve zararınız sizin olacaktır. kaybedince hayatınızı etkileyecek miktarlarla, hele de borçla/krediyle bu piyasaya asla girmeyin. eğer girecekseniz, sizin için "küçük" miktarları gözden çıkarın.

edit: başlığı açarken adedi 0.00035 dolardan gidiyordu, yüklü alım yaptım. bugün 0.001 dolar oldu ve bu daha başlangıç.