bugün

2. bir hollanda krizinin kapıda olduğunu gösterir.
15 temmuz şeysi için hollanda'ya gideceği açıklanan başbakan yardımcısı tuğrul türkeş'e "sen gelme" demiş hollanda.
http://www.dw.com/tr/holl...r%C4%B1s%C4%B1/a-39590022

adamlar haklı tabi.
kendi ülkende yap ne yapacaksan, kutlama yap, konuşma yap, program yap.

ne işin var hollanda'da?
neden kaşıyorsun yarayı?

ha bir de hollanda "gelmeyin" deyince hemen mağduru oynamaya başlamışlar.

--spoiler--
Hollanda tarafından yapılan beyan, bu ülkede demokrasi anlayışını göstermesi açısından ibret vericidir.
--spoiler--

diye açıklama yapmışlar.
http://aa.com.tr/tr/turki...aciklamasina-tepki/856378

ulan, bizim ülkemizde 1 senedir ohal var.
bunlar hala utanmadan hollanda'nın demokrasi anlayışı hakkında açıklama yapıyorlar.

adama sen kendi ülkene bak demezler mi?
ne demokrasisinden bahsediyorsunuz siz?

interpol bile bizi sistemden çıkardı 60 bin aranan yükleyince sisteme.
bunlar hollanda'ya çakıp prim yapma derdinde.
pirim çanlarının çaldığını gösterir gelişmedir..

amısterdam belediyesi amısterdamın kurtuluş günü kutlamalarını bağcılarda yapmak istedi bu demokrasi aşığı canımız ciğerimiz hükümetiniz izin mi vermedi?

işte avrupanın gerçek yüzleri işte!
ülkemizde, arap ülkelerinin tamamından fazla yatırımı bulunan hollanda'nın istegidir.

hani katar yatırım yapıyor diye her türlü imtiyazı verip, arkasında duruyoruz ya, hollanda katar dahil, tüm araplardan fazla para yatırmış bu ülkeye.
adamın en doğal hakkı. kendi ülkesinde başka bir ülkenin siyasetçisinin siyaset yapmasını istememek. bunda tuhaf olan nedir anlamak güç.
valla öyle oluyorsa eğer;

buraya da gelmesin!
Rezil olmaya doyamadık bi.
Bu iş kabak tadı veriyor .

Olay devlete hakaret şekline geliyor maalesef .
aynen karşılık alacaktır.
Merak ettiğim, bazıları neden milli değil? Ulan senin millet vekilini istememiş adamlar. Hadi senin kendi millet vekilinle problemin olabilir istediğin eleştiriyi yaparsında. Elalemin ülkesi senin ülkenin bakanını istememiş bi tepki göstermen gerekmez mi? Siz mi milliyetçisiniz? Komik.
(bkz: yine mi mağduruz)
pek yakında.
hollanda nın demokrasiasıojksdfkljsnsxn...

bi sktirin gidin amk..

toplantı ve gösteri yürüyüşü anayasal bir hak iken,

bunun yanında ülkede güvenliği sağlamakla görevlendirilmiş çeşitli birimler var iken

"şiddet yaşanmazsa yürüyüşe izin veririm" sözü hangi demokrasi aşığı devlet adamı tarafından söylenmiştir?

demokratik ülkelerde insanlara yasalar ile verilmiş hakları kullanmak, o ülkenin başındaki lavuğun iznine mi tabi oluyor?

sen yaşadığın ülkede kendinden olmayan herkesi terörist ilan etme çabası içine girmişken, başka bir ülkenin seni kendi topraklarında propaganda yaparken görmek istememesi de zoruna gitmeyecek.
15 temmuz şeysi Hollanda da mı oldu, ben kaçırmışım orayı. Niye orada etkinlik yapılıyor?
(bkz: dünyanın taşak oğlanı olan ülke)
(bkz: taşak oğlanı cumhuriyeti)
Ben tayyip olsam bir yarım milyon suriyeliyi postalardım ülkelerine amk. Eey hollanda sen kimsin benim bakanımı almıyorsun??!!
bırakın hollanda'yı falan, Adalarımızı işgal eden yunan'a laf edin.

şovu bırakın be.