bugün

cete kurup darbe hazirligi yapacaklarina ulkenin gsmh'sine katki yapmalari acisindan hayirli bir durumdur. tabi sadece tek daldan analiz edilmis hali bu.
'ne olur ne olmaz hacı, önlemimizi alalım' düşüncesiyle yapılan eylem. daha küçük çaplısı, iş yerinde emekli astsubay çalıştırmak şeklinde gözlemlenebilir.
2000 li yıllarda çok boktan bi iş kültürü oluştu bizde. her telden çalıyorlar. "paşalar disiplini sağlar ne de olsa askeri alanda bunu yapmış kişiler, burda da yaparlar" yok efendim "paşalar yırtıcı, rekabeti sever ve rakiplerine acımazlar şiketin kar parametrelerini yukarı çekerler" gibisinden dayanakları vardır elbet bu paşaları istihdam edenlerin.

oysa şirket; "nisanur sabun tozu üretim ltd şti" gibi bişeydir muhtemelen. paşaları 3 kuruşluk maaşla çalıştırıp 60 milyara da bi kia sorento yaptın mı, iş adamı oldun gitti. yeahh!
bir paşanın paşa olabilmesi için aldığı eğitim, formasyon, yönetim birikimi ve idari deneyimi göz önüne alındığında oldukça akıllı bir istihdamdır. bir paşanın emekli olup kendi kabuğuna çekilmesi büyük değerelri köreltmek değil midir? darbe mi yapsınlar yani?
apartman yöneticilerinin emekli albay, binbaşı, astsubay olması gibidir.
paşalar emekli olduktan sonra sıkılıp çete falan kuruyorlar yada

kanaltürk e çıkıp ülke elden gidiyor nağraları atıyorlar hiç olmazsa şirketlerde işe yarıyorlar böylesi daha iyi.

(bkz: her siyasi programa emekli pasa katilmasi)*