bugün

sabahın körüne yakın vakitte uykuya dalmış olan öğrencidir. güç bela okula ve en sonunda sınıfa giriş yapmıştır ama arkada oturmuyorsa eğer oturan bir arkadaşının yanına gidip ''1-2 ders benim yerime geç, uyucam mınakoyim'' der ve başını koyduğu gibi dalar alemlere... hoca sınıfa mı girmiş, sınav sorusunu mu vermiş, yarın sınav mı var demiş hiç umru değildir ve hocanın sinüs kosinüsü bile ninni tadında dinlenerek uyunur, güzeldir. yapmayan öğrenci yoktur.
okula gitmek için 2 saat yol çeken sabah 6 da kalkan öğrencidir.
öğrencilerin en masumudur. hoca farketse bile bir şey demez, yanına bir not bırakır ve gider.

--spoiler--

çok güzel uyuyordun, uyandırmaya kıyamadım. bu arada yoklamada seni yok yazdım, ayrıca vize sınavına girmene gerek yok direk "0" vericem senin kağıda.

--spoiler--
hoca sorduğunda veya uyardığında genellikle "çok hastayım hocaam" diyerek yırtmayı amaçlayan öğrenci.
okul bitince iki sonuçlu duruma erecek kişidir.

1- ne geyikler yapardık be okuldayken, şimdi masabaşında çalış dur.
2- keşke okusaydım lan!
sınıfta gürültü yoksa öğretmenin sesi kendisine ninni gibi gelen öğrencidir.
müziğin de yardımıyla o anda kendi içinde huzuru bulmuş öğrencidir.
işte o an. ilk defa kullanacağım, heycanlıyım. yanlışım olursa bu işte kaşarlanmış *abilerim, ablalarım uyarsınlar;

(bkz: beni tanıdılar siz kaçın)
Okula binbir azapla gelmiş, o dakikaları yaşamak istemediği için uyumayı tercih eden zoraki öğrenci,arka sırada oturmuyor olsaydı başka yorum yapacaktım.
hoca uyandırdığında ağzınla üstüne yattığı cisim arasında köprü kuran salyayı saklamaya çabalayan insan.
hoca ders anlatırken önde uyuyan öğrenciye göre daha füturist bir öğrencidir.zira ders başlamadan evvel yerini belirlerken ders süresince uyuyacağını göz önüne alarak iyi bir yer belirleme çalışması yapmıştır.
Sevmediği derste gecenin acısını çıkaran öğrenci.Sevdiği derste ise televisyonun acısını çıkaran öğrenci
Akşamları zamanını bilgisayar,televizyon ve benzeri gibi yerlerde geçirip geç uyuyan ve sabahın köründe okula gitmek zorunda olup derslerde uyuyan öğrencidir.