evin bir müddet sonra çöplüğe dönmesine yol açacak eylemdir. aslında elden geçirilen şeylere daha dikkatli bakıp, bir kaç kere daha düşünülse, atmak mümkün olabilir belki. yine de atılamayacaksa, atılmasın tamam. bir gün mutlaka lazım olacak demektir.
bir gün lazım olur diye atılmayan şeyler, lazım olduğunda kesinlikle bulunamaz ve yenisi alınır.
Yeri gelir diye Onu saklar, bunu saklar. Hiçbirinin de yeri gelmez.
Her yer eşya içindedir. O eşyalar insanın üzerine üzerine gelir...

Annemciğim de böyleydi. Her şeyi yeri gelir diye sakladı. Bense tuttuğumu veririm ya da atarım, attıkça ferahlarım.

Evde anneannesine çeken biri var. Bu da bebeklerinin sörf tahtasıymış. Çünkü her yaz sörfe gitmek bizde gelenek.

(img:#1839482)
çoğu arkadaşım çöpümde yeri bile olmayacak nesneleri özel kutularında ölene kadar durduracaklarını, her birinin birer anı olduklarını söylüyorlar, çöpçülükten başka şey değil.
sağlıklı bir ruh hali değildir.

Belki bir gün gerekir, ya da anısı var diyerek her şeyi biriktirmeye kalkarsak vayy o evin haline!

Çok özel bazı şeyler dışında biriktirmem çünkü derli toplu ev tutkunuyum.
Çekmeceler, dolap içleri, raflar öyle çin kerhanesi gibi olmayacak, afaganlar basar.

iki sezon üst üste giymediğim her kıyafet ve aksesuar kadrodan çıkar meselâ.
Sevdiklerime veririm, bağışlarım..vs..
hayaller düşer,
paramparça olur emekler zaman silinince..

şehirlerde saatler susar,
insanlara değer veren ama asla değer göremeyen kalbim yanar hem de ne yanar..

hiç anlaşılamadığım sözcüklerim susar,
hayal edemem,
şarkılar küser ruhuma..

ve bir gün güneş yeniden doğar,
milyon kez belki ufuktan sızar..

ve farkındalık kokulu rengarenk kuşlar konar sessizliğime..

kim bilir,
belki anlam kazanır zihnim..

lakin hiçbir şeyi atamaz bu lanet kalbim..
derinlere ve daha de derinlere saklar sadece ,
saf sevgim..
(bkz: kompulsif biriktirme hastalığı)
Ben kendim adına bu duruma derya Baykal sendromu diyorum.
Geçen gün bebe bisküvisinin paketine baktım baktım baktım sonra yok atma bununla bir şey yaparım ben dedim ve içini silip koliye koydum. O kolide neler mi var ahahaha söylersem deli dersiniz. Ceviz kabuklarını, sahilden topladığım taşları ve diğerlerini hayatta anlatmam.
(bkz: yaran yanlış okumalar)

hiç bir yere atanamamak.

bu defa güldürmedi.
23 Nisan 2013 , 19:00. yazılı alyans dahil.
(bkz: devlet)

anlayanlar seri like.