bugün

allahın kelamı incilin bir ayetini bile okumadan hakkında saçmasapan ve yalan dolan sözler söylemektir.
son versiyonu kuran'ı kerim varken okumaya gerek olmayan değiştirilmiş kitaptır incil...
incili değiştirilmiş kitap olarak nitelendirmek cehaletin ve bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmanın ürünüdür.
incil değiştirildiği için allah tarafından kuran'ı kerim çıkarılmıştır.
incilin değiştirildiği iddiası hepsi değil ama bazı kör müslümanların avuntusudur.
Asıl mesele okumak da değil, sorgulamamaktadır. Sorgulasa adam zaten eninde sonunda merak eder okur. Kitabın ne olduğu fark etmez o noktadan sonra zaten. Sorgulamak ve okumak: işte toplumda yerleşik olmayan iki olgu.
yaklaşık 400 tane farklıformatının bulunduğu iznikte toplanan konsül ile 300 lü yıllarda sayısı 4 e indirilmiş bir kitap.
sonradan protestanlığın çıkması ile iyice suyu çıkmıştır.
şimdi bu kadar çok editon ı olan ve her yıl yenilenen ara yüzü ile hangi incile bok attığımızı ben anlayamadım.
isaya inen incilse zaten biz imanın 6 şartından biri olan kitaplara iman ile elhamdürillah kabul etmişiz öpüp başımıza koymuşuz.
bilmeden bok atmaya çalışan dangalağın gördüğü sanal rüya olur ancak.
Hiç kuran okumayıp ahkâmını kesmek gibi birşeydir.
bazı beyinsizlerin hakkında bilgi sahibi olmadan yorum yaptığı kitap. ulan zaten incilin kutsal olmasına gerek yok veya değiştirilmiş olması umrunda değil hıristiyanların. zaten hıristiyanlara göre isa tanrının yeryüzüne zühur etmiş bir gölgesi veya bütününden bir parça. ne derseniz, nasıl yorumlarsanız yorumlayın ama böyle. hıristiyanların büyük çoğunluğu sallamaz kitabı mitabı. isaya iman etmek en önemli noktadır. onun yeryüzüne geldiği ve tanrının parçası - kimisi oğlu der - olduğu önemlidir.

hadi eksileyin şimdi müslümanlar. çok da umrumda. gerçekler böyle ama acıtır muhtemelen.

not: hiçbir dinle bağlantım yoktur.
söze; "allahın kelamı incilin bir ayetini bile okumadan" başlayan birisi hayatında hiç kuran-ı kerim okuamımıştır. kuran'ı okumayıp müslümanalar saldıran yaratık kadar komik değil'dir. çünkü bir müslüman, inandığı kitabı eğer tam anlamaıyla okuyup idrak ettiyse incili okumadan onun hakkında bilgi sahibi olmuştur zaten.