bugün

sözlük kızını beklemeyle eşdeğer hadisedir efendim. hemen anlatayım geçenlerde uzun zamandır aşna fişne halinde olduğum bir sözlük yazarı kızımız bana kevaşece
- uluuu buluşalım artık ya ben seni çok merak ediyorum
dedi. e bilen bilir benimki hemen içerde aha karı karı diye hareketlendi tabii
- buluşalım ama konuştuklarımızı isterim kızım dedim.
bu ilk önce olur dedi diğer gün sen beni sadece seks için istiyorsun diye yaygara kopardı. e tabi ellemek için istiyorum mına koyim ne için isteyeceğim? bilen bilir yine eski bi entrymden ben şu sözlükten bi' tane sarışına tutuldum e o da pudra gibi kokuyodu ebemi skti attı kevaşe. neyse efendim ben yazar hanım kevaşemizin gönlünü aldım buluşma yerini ayarladım gittim filan ,uzatmiyim, bekliyorum aşağıda da ufaklık uyanık bekliyor kolay mı mına koyim akşama skiş var. neyse yarım saat bekledim yok bir saat bekledim yok dedim ne bekliyoruz olm hiç gelmeyecek birini aşağıdan ufaklık yazık boynunu büktü haklısın abi kalk gidelimdedi. akşam kevaşeden bi' mesaj geldi tabii, durur mu bu hem aklında kalayım hem vermeyeyim'ciler. canım kusura bakma ya halam rahatsızdı yoksa senin için kuaföre bile gitmiştimm hihihihi diye. diğer gün buluşup inlettim o ayrı. iki gün üst üste halası hastalanamadı tabii kevaşenin. neyse sevgili yazarlar sonuç olarak kevaşelere güvenmeyin. hiç gelmeyecek birini de yarım saatten fazla beklemeyin.
(bkz: gelmiyorsun) *
zamanı olan kişilerin vazgeç(e)meyeceği ''durum''. beklemeye devam...
zarar vermeyen bir durum aslında. hiç gelmezse kazanç yok, kaybetmek yok, sadece eklemiş olursun herhalde beklerken hayatı beklemeye almaz insan.

"bekle dedi gitti
ben beklemedim, o da gelmedi.
ölüm gibi bir şey oldu
ama kimse ölmedi.''

özdemir asaf

bu başlıkta en çok yer verilen şiir bu. en fazla olabilecek de budur zaten. ölüm gibi gelir ama ölmezsin, yaşamaya devam edersin. ne beklediğin gelmediği için sen ölürsün ya da o seni bulamadı diye ölür. imrenirsin aradığı şeyi bulanlara. illa aradığını bulan, beklediği geçte olsa gelen vardır onlara bakarsın. hani genel bağlamda bu bir sevgili olduğu için oradan gidiyorum hayat bir ondan ibaret değil illa başka şeylerde beklenir ama insan yılmadan bekliyorsa muhtemelen budur herhalde.

evet bekledik kaybedeceğimiz hiçbir şey. ölmüş gibi hissedebilirsin ölmezsin kaldı ki ölsen bile bir şey kaybetmiş sayılmazsın. eğer beklediğin gelmiyor diye beklemediklerini beklemiş gibi yaparsan her şey daha kötüye gider, alışamazsın, tutunamazsın, pişman olursun, beklerken aldatmış gibi hissedersin.

eğer o denli aşka aşık insanlarsanız, eğer bu denli romantikcene* düşünüyorsanız bekleyin zarar etmezsiniz. ben ne beklerim, ne de takarım diyorsanız beklediğinizden vazgeçip kimseyi koymadan yerine devam edersiniz. ya da bu ne lan insanlar mal mı ne bekliyorsunuz deyip hayatın verdiklerini yaşar gidersiniz. neticede insanlar tuhaf işte kimi umutla bekler, kimi umutsuzca bekler beklemiyormuş gibi yapar, kimi ko gitsin bu ne lan der devam eder.
bir ismail abi klasiğidir.
bahsi geçenin geleceğine dair umut beslemektir. Belki de yapacak bir şey olmayışındandır.
ölünün yolunu gözlemek gibidir.
ismail abi bekleyişidir. gelmeyeceğini bile bile hep bir umut beslenir.
Beklemek Güzeldir Dönecekse Beklenen.
mezara çiçek bırakmaya benzer.

bunun dışında herkes gelebilir bu kadar karamsar olmayın aşka inanın. gelmezsede sağlık olsun bakın neler var: frued ile martha, salvador dali ile gala, romeo ve jliet, kleopatra ve marcus antonus, nazım hikmet ile piraye. peki sezai karakoç, muazzez aksoy u beklemekten vazgeçti mi?
her şeye rağmen beklemek güzeldir. Şayet, beklediğin buna değiyorsa...
gelince sikeceksem sonuna kadar beklerim.
herkesin bir kez yaşadığı farkında olmadan dönüm noktası olan şahsa karşı yaptığı eylemdir.
ölümü beklemek gibidir. üzücü olan ölüm bile kesin gelecekken, onun insafa gelip gelmeyeceğidir.
malliktir. net
beklemek sorun değil hiç gelmeyecek olması sorundur aslında.
gerÇekten sevmektir.
aşık birinin yapacağı çaresiz eylemdir. zeminsizlik adına savaşmak, dövüşmek gibi.
boşa kürek çekmektir.
beklemesi unutmaktan daha hoş olduğundandır. karşıdakini içinde beslemek silip atmaktan iyidir diye yapar insan.
(bkz: overlok makinesi) çok özledim be,overlok makinesi ayağına geldi sesini duymayı.
yine de beklersin...acınla dalga geçerek beklersin...aptal gibi beklersin hiç gelmeyecek bahari... Sonra da başka bir adla, baska bir zamanda dersin.
Platonik.
unutamıyorsan beklemek teselli olur.hep bekleyen olunca bir zaman sonra alışırsın.gelmeyeceğini en iyi sen bilirsin de gene de beklersin...
Vazgecilmiyor iste.kalbe soz mu geciyor?
güncel Önemli Başlıklar