Üzer. Ben her kapıyı aşure diye açayım komşum anca wifi şifremi istesin. Kalitesiz komşulara sahip olmaktır.
dert olmayandır. temiz olduklarından şüpheliyim zaten.
beyle veziyyetin içine soxum

galiba tüm mahalle şintoist olduğumu biliyor.
hayırlı bir sorunsaldır. yanlış anlaşılmasın ama yapamıyorlar zaten. ananın veya eşinin yaptığı en güzeli. allah razı olsun verenden tabiki ancak özen göstermeden yapıyorlar. çorba gibi üzerinde sadece nar yüzen aşure mi olur lan. hiç kaşık daldırmaya çalışma çorba gibi içersin kafana dikip. aşure dediğinin üstünde malzemesi bol olacak. tarçını bol olacak ve katı olacak. kaşığı daldırınca böyle löngür löngür edecek kaşığın üstünde katı vaziyette.
köy ve kasabalarda da olmuyor hiç. Herkes kendine yapar olmuş. Kimse olayın mantığını anlamıyor artık.
insanlık ve komşuluk ilişkilerinin bittiğinin göstergesidir.
mutluluk sebebidir. zira görüntüsü bile iştah kapatan bir şeyi mideme indiremem.
görsel
Bu komşuların ne işe yaradıklarını merak ettirir. Yüzüne tükürsem ondan da anlamazlar.

Neyse ki insanlık ölmemiş kapı çaldı şükürler olsun rabbime.
Aşureyi geçtim, kapının önündeki düğün yemeğine bile çağırmadılar. Önlerinden baka baka geçtim, insan bir çağırır be.
Kendin pişir kendin ye. Zira götürdüğünü türlü sebeplerden döken insanlar var. Elinden kabuklu ceviz yenmeyecek insanlar var.
Kendimi şanşlı hissetmelimiyim bilemedim her gün kapıyı açmaktan bıktım içim dışım aşure oldu. Yedikçe yiyesim geliyor.
offf bana da getiren yok.
yollamak isteyen varsa adres veririm.