bugün

Yeri geldiğinde kadın yeri geldiğinde erkek.
Kadın ödesin artık.
lan her yer kapalı ne hesabı ödüyorsunuz siz?

tanım: yılların date açmazı sorusudur. bence alman usulü herkes kendi hesabını ödesindir. ama dateim ödemek isterse asla hayır dememdir.
Tuzak soru. Çıkmıyoruz ki dışarı. ihi.
Daha hesap ödeyen kadın görmedim. Ya tuvalete gider ya cüzdanı evde unutur. Evet.
dışarı mı çıkıyoruz ki hesap ödeyelim misali.
eğer ilişki yeniyse herkes kendi yediğini ödesin, sonralarda ya ortaklaşa ödenir ya sırayla ödenir ya da kimin parası varsa o öder.
sikerken öyle demiyon ama kendinden geçiyon hepsinin bir bedeli olmalı.
Muhafazakarlara gore erkek
kemalistlere gore kadin erkek karisik.

Niye boyle bir algi var.
iki tarafın ebesi ödemeli.
Ciddi bir konu. Açalım biraz.
Koşullu ödeme var burada.
iki bireyimiz olsun. X kadın, Y erkek.

X ve Y flörtleşir, çıkıyordur ne b*ksa. Birbirlerine ilgi duyuyorlar.

Burada kimin kullanıldığına bağlı. Misal;
Y kardeşimiz normalde miksen muhatap bile olamayacağı bir hanımefendi ile beraber ise hesabı ödemelidir.
Dopamin üzerinden gidelim. Y erkeği X kadını ile beraber olduğu için bir mutluluk tadar. Fakat gel gör ki X kadınının tattığı bir b*k yoktur. Bu durumda hesabı erkek ödemelidir.

Ama diğer taraftan mesela Y erkeği ben isem;
X kadını çok şanslıdır. Zaten onunla şuan beraber yemek yiyor olmam bir lütuftur. Bu şartlarda hesabı tabii ki o ödemelidir. :smile:

Şaka, b*k, püsür vb. leri bir yana; ne ırkçılık, cinsiyetçilik yapıyorsunuz kardeşim !? Hepimiz birer bireyiz. Taraflardan biri ısmarlamak isterse ısmarlar. Gerisi aptallık, köleliktir.
Benim atıyorum 5k maaşım varken karşı taraf 10 k alıyorsa o ödeyecek diye bir şey yok. Yiyorsan, içiyorsan parasını vereceksin. Gücün yetmiyorsa daha çok çalışacaksın. Çalışmam falan diyorsan da yemeyeceksin.

Geçmişler eve; iki elleriyle bir şeyi doğrultamıyorlar, sonra "bana ne ısmarlayacaksın?". oldu canım başka ? Sen önce kendine bir hayat bağış et. insan olmak denilen kavramdan nasiplen. Bırak ülkeni etrafını, kendine faydalı bir birey ol. Yarın öbür gün bana bir şey olduğunda "ayaklarının üstünde duruyor mudur?" dedirtme. Benimle param vs. için değil "beni sevdiği için beraber" dedirt.

şu coğrafyada pis bir algı var. "250 gr sahibiyim. Kendime her şeyi aldırırım." 250 gr altın satsak bize bir ömür boyu bakmaz. mücevher mi bu mk ?
bir hesabı ödemek bu kadar zor olmamalıydı.
kimin parası varsa o ödesin ya tartıştığımız meseleye bak sene 2021 bitmedi şu goygoy.
Sırf amı var diye ödemek zorunda değilsin fakat naif ve beyefendi bir insan olduğunu göstermek uğruna bunu yapabilirsin ve biraz da insan olabilirsin.
kim buluşmak istediyse o öder aga bu kadar basit.
Ya illa buluşmak istedi ve gidip yemek yedin diye hesabı onun ödemesi gerekmiyor, zaman geçirmek, paylaşmak için çağırmış.Duruma göre bakılır.
eşitlik ilkesine ters düşmemek için her iki tarafda ödemelidir.

yoksa eşitlik diye kendini yırtanlara ayıp etmiş olursunuz.
Bir yemeği erkek öderse diğerini kadın ödemeli ya . Eskiden öyle yapardık mazi .. .
Çoğunlukla erkek ödesin ama nadir de olsa hatun kişisi de el atsın adisyona.
eskiden her ikisi de ödemeli diyordum.
bıktım artık , kadın ödemeli lan.
ne diyorsanız deyin kadın ödemeli.
yıllardır erkekler ödedi. bıktım lan
birkaç sene kadınlar ödemeli artık.
hesabı ödemeden el ele tutuşup kaçın mekandan bence. yoksa siz bu işi çözemeyeceksiniz.

amk sığırları.
"kimin içinden geldiyse", "kim davet ettiyse", "kimin durumu uygunsa" ya da "ortak" şeklinde bir sürü cevabı olabilen soru.

götünüzden görgü kuralı uydurmayınız.

görgü böyle şekilcilikle alakalı bir şey değildir.
sıra sıra ödenirse makbule geçer diye düşünüyorum.