bugün

günlük hayatta insanı zorlayan bir durum. Herkesler sizi kıskanır ve geceleri yastıklarını kemirirler siz de astral seyahatte onları tavandan izleyip hafifçe gülümsersiniz.
Müthiş ve kıskanılan biri olmak bazende yıpratır, yorar.
O yüzden mütevazı olmalı.
çoğu sözlük erkeğinin kolayca elde edebileceği durum.
çıkarıp masaya vurun yeter.
herkesin kiskandigi cok super bir adam olmaktir.

modlarin bile kiskanip bu basliktan entrysini sildigi bir adam olmak.
başlığı çoğu kişinin diye değiştirirsek o adam benim.
valla bak.
ilk başta babam.
aldığım araba onunkinden iyi diye resmen bana düşman kesildiydi.
bu kıskançlara, akraba yakınlık derecesi olarak anneden geriye doğru çoğu akraba ünvanını ekleyebilirsiniz.
ana, bacı, dayı.

ve ben saf, bu insanların akıl ve bilgilerinin yetmediği her işlerine koşan biriydim.

bıraktım artık.
nasıl bırakmıyayım.
ben onlar için çabalarken onlar benim bu iş bitiriciliğimi ve akılcılığımı için için kıskanıyorlarmış.

nereden anladın dersen, benim sorunlarını hallederken, kurduğum cümleleri ve yöntemlerimi, bana karşı kendi fikirleri imiş gibi kullanmaya başlamalarından.
allah tan ki aramızda ufak tefek sorunlar çıktı da renklerini belli ettiler.
yoksa daha büyük zarar verebilirlerdi.
düşünsene, uğruna mesai harcadığın kişiler seni için için kıskanıyor, diş biliyor. sebebi sadece ego.

bu yüzden karar verdim. artık allah ın işine karışmayacağım. allah ın bela verdiği adamı kurtarmak benim neyime.
o yüzden iyilik yaparken, birine para verirken gizli yapın. çünkü adam diyor ki lan adamdaki paraya bak ya da zeka ya bak.
böyle düşününce de egoları devreye giriyor ve ego savaş demektir.
Hınçtan dağa taşa gılgamış destanı yazdırır maalesef basa gelmeden anlaşılmaz zordur evet.
Bizim erişemeyeceğimiz, sadece nazmiye gibi 47 lik çıtırların ulaşabileceği insanlık sınıfıdır.
Başa gelmedikçe anlaşılmaz.
Müthişlik kısmını tam anlamamakla beraber eğer insanlar sizin farkınızdaysa kıskanır. Bunun için ne olduğunuzun, ne yaptığınızın, düşüncelerinizin, karakterinizin, paranızın ya da mal varlığınızın hiç önemi yok. Sadece sizi biliyor ve mütemadiyen görüyorlarsa kıskanırlar.

Neyimizi kıskanırlar demeyin mutlaka kıskanacakları birşey çıkacaktır. Kelliğimi bile kıskanan çıktıysa inanın herşeyinizi kıskanırlar.
bu gayet normal de müthiş biri olmadığı halde kıskanılanlar var ki ben de bu gruba giriyrum ve bunun farkına yakın zamana kadar varmamışım.

çok sevdiğim insanlar vardı. akraba olsun. ahbep olsun.
bunlara, yiyip içtiklerimden bindiklerimdan, daha doğrusu maddi olarak kazandığım her şeyden usulunce pay verirdim.
kendi kendime ben faydalanıyorum onlar da faydalansın iyi insanlar diye düşünürdüm.

sonra bazı olaylar oldu anaaa ağzım açık kaldı. meğer ben onlara bu maddi imkanlarımı ikram ederken onlar içten içe kıskançlık duyarlarmış. adamdaki paraya bak, imkana bak diye.
oysaki öyle çokta maddi imkanları onlardan farklı biri değilim ama onlar harcamaz. ben harcar ve dağıtırım. onlar da beni çok yükseklerde görürmüş demek ki.
bana nasıl saldırdıklarını, ettikleri lafları irdelediğimde tek sebep bulabiliyorum. kıskançlık.

çok anlamsız ama maalesef insanların eğitim düzeyi anlamsız işler yapmalarına sebep olabiliyor.
geceleri yorganın altında ağlamaktır.
ekip tamamlandi haydi kizlar kisir yapalim. kisiri ben yaparim simdi icine sizden bit duser.
siz balkonu yikayin.

yine cok mütüşüm.
Müthiş biri olmasam da pekçoğu tarafından kıskanıldığıma kanaat getirdim.
Özür dilerim yaşadığım için.
iyi hissettirir. Ben mükemmelim, çözmem gereken bu soruları çözebilir diyip masaya oturuyorum. Sonra telefonu elimden bırakamıyorum ama hala mükemmelim.

Fazlası bencilliğe girer. Bence herkes kendi çapında müthiştir.
nazmiye de nazmiye ha erik gibi tabi kıskanırlar. buarada kimse müthiş değildir. insanın doğasında kıskanma vardır. kendinden üstün iyi olanı kıskanır.
ama ayni zamanda cokta kandirilmak.