bugün

aslında olmayan insandır.sadece kendi yanlızlığında avunmak adına bu yolu seçer görünür.
(bkz: kendi söküğünü dikememek)
başkalarını mutlu etmenin imkansız olduğunu anladığı ve bir insanın mutlu olabilmesinin tek yönteminin kendini mutlu etmekten geçtiğini gördüğü gün çalışmalarına son verecek olan beşerdir.
herkesi mutlu edebiliyorsa profesyonel yavşaktır kendisi.
polyannacılığı iyi oynayan insandır.
çoğu kişi tarafından kullanılan hatta sömürülen insandır.

çünkü;

"yaptığın iyilik bir süre sonra görevin haline gelir"
mutsuz, boka batmış, kimsenin kalbini kırmayayım, üzmeyeyim diye uğraşan, gereksiz insanlar için gereksiz eylemlere girip asıl ilgilenmesi gerekenleri es geçen insandır. Geri çekilmelidir, insan seçmeli, tercih yapmalıdır.
ne yazıkki çoğu zaman mutsuz olacak insandır. ama farkındadır. adam gibi adamdır.
kendi isteklerini erteleyen, "hayır" diyemeyen insandır. bir süre sonra ondan beklenen sadece bu tavırdır. görev haline gelir. sonra o görev yük haline gelir. halk aarasında genellikle, "enayi" olarak adlandırırlar. özgüvensizlik, kabul görmeme ya da tamamen iyiniyet gibi sebepleri olabilir. bir de bunların diğer türleri vardır ki, onların meselesi, "hayır" diyememek falan değil, düpedüz yalakalık ve ortayolculuktur (bkz: oportünist). onlara da halk arasında, "yavşak" demek lazım gelir.
herkesi mutlu etmeye çalışırken kişiliğinden ödün veren insandır.
siz siz olun ! kimseye fazla değer vermeyin, versenizde bunu göstermeyin hep üzülen siz olursunuz, çünkü bu dünyada hep mutlu eden gözükmez.. mutsuz eden, her türlü fesatlığı yapan değerli olur insanların katında.. o kadar çok yaşadım ki insanlardan artım midem bulanıyor. saf lık ve iyilik çok ayrı şeylerdir. iyi ol ama saf olma çünkü iyiliğinin içine saflığı karıştırırsan ağlarsın hergün ben gibi..

kötü mü olalım? hayır hep iyi ol ama kendinden taviz verme..
kimse bilmesede allah bilir iyilerin kıymetini..
kendi sınırlarını koruyabilen, yeri geldiğinde hayır diyebilen bi kişiliğe sahipse ne mutlu ona insanıdır, aferimdir, on numaradır.
ama yok "ayy üzülür şimdi öyle demiyim" diyen biriyse hep kendi üzülecek insandır. çünkü annesi haricinde çevresindeki hiçbir insan bu cümleyi düşünüp de ona göre davranmayacaktır.
çabalarının sonucunda hayal kırıklığından başka bir şey elde edemeyecek insandır. bir de "şımarık" diye yaftalanırsa o da kaymağı olur.
ben gül agaci degilem,her gelene egilem.
candır. bendir. olmayacağını bile bile denenmektedir. üzülmeyi sadece kendisine hak görendir. kendini sevmeyendir. haketmediğini düşünendir.
mutlu ettiklerini gördükçe mutlu olacak insandır.
yaşı ilerledikçe kendinden bir şeyler gittiğini farkedip psikolojik tedaviye başlaması muhtemeldir. bununla bağlantılı olarak hayır demeyi de pek bilmiyordur.

(bkz: polyanna)
annedir.
bu insan herkesi mutlu eder insanları kırmaktan korkar ama sonunda hep kendisi kırılır.
(bkz: yalaka)
mutlu etmeyi seven insandır .
arkadaşları onu gördümü yüzünde kocaman bir gülümseme oluşur .
kolayca üzerler bu adamı orası gerçektir .
ancak yine mutlu etmek için hemen affeder karşısındakini .
(bkz: enayi).
büyük ihtimalle bunu başaramıyordur. zira herkesi mutlu etmek zor zenaat.
kendini iyilik meleği rolüne sokan insandır. elimden geldiğince böyle bir insan olmaya çalışırım lan ben de.
sakin insandır. hep onu ezen fakat insanı insan olduğu için ezilmeyi göze alıp her seferinde bir daha iyilik yapan insandır.
-hey sen, martılara simit atan çok iyi birisin böyle devam..ha o yanındakina söyle çok güzel gülüyor..hey amcaa bu ne zindelik..teyzemmm sizleri görünce huzur buluyorum iyi ki varsınız..çocuklarrrrr gelinnn uzun eşek oynayalım..yupiiii

vapurda bu şeklinde ortada dolanır.
güncel Önemli Başlıklar