bugün

eğer bir gün kafaya konulup yapılırsa yapmadan önce "hepinizin amına koyayım" denmelidir.

yoksa yarım kalır.
nedense hiç aklıma gelmeyen istek. ulan zaten hayat boktan, bi de gittiğin yere alışma süresi, vs derken onun kahrını mı çekeceğiz diye düşünceler geliyor.
önce green card lazım olan istektir.
Gidemediğiniz için oluşan istek.
Şu sıralar, nefesimi kesecek, uykularımı kaçıracak kadar şiddetle istediğimdir.
Kolay olmayacak biliyorum, uzun hazırlık süreci gerektiriyor.
Aç koynunu Köyceğiz!!!
Geleceğim.. Mutlaka geleceğim... Söz..
Bu aralar bende olan durum.
zaman zaman kendimize ve diğer insanlara güvensizlik, onlardan uzaklaşma isteği. ne yaparsak yapalım, bizleri bu duruma getiren tahammülsüzlüklerden ve içimizdeki sesi sürekli dinlemekten vazgeçmeli, daha doğrusu önce insan kendinden çekip kurtulması lazım.
gittiğin yere bağlı.
Yaşanılan şehire, seni bağlayan hiç bir varlığın olmaması durumunda gerçekleşen istektir. Aynı zamanda bu sebeple yaşanılmış kötü anıları da arkasında bırakmak ister insan ama ne mumkun...
benim gibi yanlız insanların sabah gözünü açtıktan itibaren gece uyuyana kadar istediği durum. ama ölmekten korkuyosanız işiniz zor.
Genelde olmuyor değil.
Bazen demek isterdim kendime ama genelde.

Ne işin var burda diyorum, bazen dilini bile anlamıyorum. Çok hain siyaset ile beslenmis ve çocuklarına asilanmis bi memleket. Sonra çıkmış gelmiş bi tanesi beni bulmuş, sevememis adam gibi herif gibi... öyle öğrenmiş.

Nereye siktir olup gitsem derken hiçbir şey yapmayacağım canlanıyor aklımda.

içinde bir sürü kötü dualarla kadeh kaldırırsın işte, ne kadar kabul olursa.
gidicek bi yerim olsa 5 dakika durmam. paraymış pulmuş çalışmakmış bilmem neymiş herşey boş. yarın ne olucağımız belli değilken neden ona yatırım yapıyoruz ki.
insan kafasında ne kadar planlasa da düşünmesi güzel bir hayal sadece. kendimizi böyle sakinleştiriyoruz. hayallerimizde her şeyi arkada bırakıp gittiğimizi düşünerek. ardından çalan bir telefon, gelen bir mesaj, sizi çağıran sesler, bekleyen işler... ve gerçek dünyaya hoş geldiniz.
Her şeyi bırakacağım da kalkıp gidecek bir yerim olmayınca oturuyorum hep oturduğum yerde.
En fazla 20 liralık çekip gidebiliyorum:’(((
Herşeyi bırakıp ahirete çekip gitmek istiyorum.
Çok sık içinde bulunduğum bir istekti kendisi. yukarıda da bir yazarın bahsettiği gibi zamane isteği sanırım bu* Hala da tamamen bitmiş bir istek değil ara ara uğrar. Fakat, her şeyi bırakıp çekip gitmekle hiçbir şeyin düzelmediğini, iyiye gitmediğini sadece senin kaçtığını net bir şekilde anladım. O yüzden alternatif olarak kalıp uğraşmayı öneriyorum, her durum için geçerli olmayabilir zaman zaman kalıp uğraşmakta sonuç vermeyebilir, bazen bırakması gereken şeylerde oluyor insanın. ama her rahatı bozulduğunda gitmeye kalkışmak ilk akla gelen seçenek olmamalı bence.
Bu istek vardır üstad. insan doğası gereği, kaçıp gitmek ister elbet. Eş, dost, akraba ne tanıdık bir sima nede hiç kimseye benzeyecek. Öyle bir yerde olacak ki, yepyeni bir sayfada bulacak kendini. Bu yeniden doğma isteği gibi birşeydir. Ama elimizde de değildir. Kaçamazsın, seni bir çok şey bağlar farkında olmadan.
sıklık ile gelmekte olan istektir. bırak her şeyi git muğlaya yerleş diyorum. yemiyor tabi bir anda öyle.
Kaçımız değiştirebiliyor rüzgarın yönünü ? Kaçımız çizebiliyor kendi yönünü, rotasını ?
Doğaya hükmedemeyen hüzünlü ağacın dalında ki hüzünlü yaprak olmuşuz. Biri bizi alsın saklasın kitabın arasında veya ezsin kauçuk tabanının altında diye öylece bekliyoruz. işte budandır "çekip gidemeyişimiz" işte bundan bu iç çekişler, bu pişmanlıklar, bu "ah"lar ve bu gidememe halleri. Gidecek neremiz var ki zaten ?
bırakıp gidecekde bişey yokki olsa bi düşünürdüm ama.
Son zamanlarda aklımdan çıkmayan tek şey. Yeni şehir, yeni ev, yeni iş, yeni arkadaşlar, yeni bir hayat.
Gelenekler işte;

görsel
bütün borclari, omzumdaki yükümlülükleri birakip, dağlarda özgürce yaşam mücadelesi vermek istiyorum. doğayla iç içe ve kalbi sığ, kendi çıkarından başka bir şey düşünmeyen insanoğlundan uzakta..
beni huzura erdirecek şey bu değil, huzuru ancak kaybettiğim yerde bulabilirim. sonuçta evde paranızı kaybetmişseniz çıkıp dışarda aramazsınız paranızı.

bir şeylerden kaçmak asla çözüm değildir sadece geçici bir süre üstünü örter sorunların.