bugün

moderatörlerin ciddiye almasını istediğim önerme. tutankhamunu tebrik ederim aynı zamanda.
desteklenesi önermedir.
haklı olan düşünce.
düşünceye sınır getirmek. isteyen istediği konuda fikir yürütebilmeli.
moderasyonun faaliyete getirmesi gereken öneri. en azından başlık sıçıcılara karşı bir nebze önlem alınır.
--spoiler--
olur, başka isteğiniz ?
--spoiler--
boş konuşan yazar önermesi. zall a para akıyor keser mi sence aynştayn bir düşün bakalım ?
olmadı başlıklar tarifeler ile belirlensin. her yöne çılgın tarife almak için para verilmesi gereksin. parası olanlar yazsın. böylece olay ticarete de dökülür. aman ne güzel.

şaka maka uygulanabilirse bir nebze iyi olabilir.
saçma bir önerme keza sözlük sol frame aktıkça var...
çok iyi olur ama fikri vefat edebilir böyle bir uygulama olsa.
onun yerine başlıklar oylanabilse ve belirli bir eksi oy alan başlık silinse daha mantıklı olur. isteyen istediği kadar başlık açabilmeli; buna limit koyarak müdahale etmek etik değil ama başlık sıçanlar içinde oylama yaparak kurtulabiliriz. hatta belirli bir sayıda başlığı silenler çaylak bile olabilirler. bunun tek dezavantajı şöyle bir şey olabilir; (örnek olarak veriyorum kuki yanlış anlama) kukla'nın açmış olduğu başlıklar seri şekilde eksilenebilir. çünkü gerçekten sözlükte bu adamı çekemeyen bir çok insan mevcut. sadece kukla için değil başka yazarlar içinde aynı durum söz konusu olabilir. en göze batan kukla olduğu için söyledim.
edit: şimdi biraz daha düşündüm de; başlık oyladığımız zaman artı ve eksi oy arasında belirli bir fark olan başlıkların silinmesi en mantıklı olanı sanırım. birde zahmet olmazsa en azından başlıkları oylarsınız bari.