bugün

kendilerini ahlak bekçisi zanneden birtakım zavallı insanların her ortamda umarsızca ve salakça söyledikleri şeydir bu. sigara içme eylemiyle, insanların hayatını bir araya getirince bu sonuca ulaşır bu insanlar. yazıktır hallerine. bazı alışkanlıklara bakarak, insan eleştirmek ne derece doğrudur sorarım?
(bkz: bir yaşıma daha girdim)

(bkz: hiroşima)

(bkz: maksat konu dağılsın)
önyargının geldiği nice noktalardan biridir. her sakallıya dede demek gibi.
her sigara içene değilde sokakta falan sigara içenlere denildiğine şahit olmuştum. ne alakadır bir anlam verememiştim ama çoğu ezik, ergen ruhlu otuzbirci piçti, o yüzden çok umursamamak lazım.
anlamsız bir genellemedir.
Şöle bi tahminde bulunulabilir. " kaşar " kavrami genelde ergen kizlara veya teenager denen yas grubundaki bazi belli basli, kendini ispatlamis (!) kizlara denir. Haliyle bu yas grubundaki kizlarin aileleri kizlarinin sigara içmesini istemez. Kiz da bunu sakliyodur ve her zaman gizli içiyodur. Sigara gibi devamli içilen ve yakalanma olasiliği yüksek olan bi maddeyi bile ailesinden saklamayi başaran bi kiz, kaşar sifatina yakismak için yapilmasi gerekenler listesini de gayet rahat bi şekilde ailesinden saklayarak yapabilir. Daha basittir. O potansiyel vardir.
her güzel olan bir kız gördüğünde yanındakine "kaşar oğlum bu kız." demek gibi bir şeydir.
Uzun süredir içiyorsa, eski kaşar demek daha doğru olur.
her sigara içen erkeği serseri sanan kızın erkek versiyonudur.