bugün

evet. evvela bu başlığı açmamdaki amacım siyaset veya insanları kışkırtıp birbirine düşürmek değildir. amacım ehl-i sünnet ve-l cemaat mensubu olup da şeriatı bilmeyen insanları bilgilendirmektir. allah rızası için önyargılı davranmayıp sonuna kadar okuyunuz!

Şeriat, toplumumuzda bir siyasi terim gibi olmuştur. halbuki şeriat allah'ın hükümleri demektir. toplumda allah'ın hükümleri dediğinizde farklı, şeriat dediğinizde farklı algılanırsınız. bariz bir gerçek. Bazı insanlar, Şeriat yasaları araplar tarafından uydurulan vahşettir, kelle kesmektir derler. işin garip tarafı; bir kesimdeki müslümanlar da böyle düşünür. Şimdi, bu kastettiğimiz müslümanlar anladığım kadarıyla adam öldürme, el kesme, taşlayarak ceza verme gibi fiiliyatlardan dolayı şeriat istemiyoruz derler. (samimi ve kalpten müslüman olanlarını kastediyorum)
bakınız, bu fiiliyatlar kur'an ve hadislerde geçen fiiliyatlardır. nerede geçtiklerini kur'an meal ve tefsiri, güvenilir hadis kaynakları, güvenilir ilmihal kaynaklarından bulabilirsiniz.
mantık ve ahlak açısında değerlendirelim. iran ve suudi arabistan'ı baz almayın örneğe. Çünkü şöyle berbat bir çağda, ahlaksızlığın normal olarak görüldüğü bir çağda zaten şeriat tam manasıyla uygulanamaz. Şimdi düşünün; Şeriat'ın tam olarak uygulandığı ve bozulmamış bir toplum: adam öldüren, zina işleyen, hırsızlık yapan, velhasıl çeşitli suçlar işleyen ve toplum huzurunu bozan bir şahsı çeşitli yollarla öldürsek veya dövsek, zarar versek ibret-i alem olmaz mı? (tekrarlıyorum: fazla bozulmamış bir topluma) Şimdiki sistem adil mi sizce? Şerefsizin teki adam öldürüyor; mahkeme salıyor veya 10-15 yıl hapis veriyor, (o da rahatlık içerisinde) sonra hür kuş.
bir kere daha tekrar ediyorum: Çok bozulmamış bir topluma uygulanmalı.
Lütfen şeriatı kullanıp şerefsizlik yapanlara ve onu menfaatlarına alet edenlere itibar etmeyiniz. islam'la alakası olup olmadıklarını da kuran ve hadis tefsirlerden çözebilirsiniz.
radikal islamcılar, ılımlı islamcılar, bir de tatlı su müslümanları var. bunlardan radikalcı olanlar. yani koyu dinci olanlar şeriatı destekliyor, ılımlılar dinini yaşar ama sana dayatmaz. tatlı su müslümanları ise ne gelirse gelsin fark yapmaz gibi bir durumda. hepsi şeriatçı değil yani.
şeriat neye göre allahın hükümleri demektir kuranı yorumlayan arapların mı peygamberlerin mi.
şeri uygulamalara göre yönetilen ülkeleri örneklendirdiğimizde bunlar gerçek şeriat değildir islam bu değil çığırtkanlığı yapıyorsunuz.
ama cezalandırmayı yapan allahın kendisi değil. kusurlu kullardır. e bu kulların hatası yüzünden giden canlar ölen kadınlar ne oldu yalan oldu. tarafçılık ne olu göz ardı edildi.
şimdi böyle bir gücü kusurlu kulların eline verip kim taşlanmak kırbaçlanmak asılmak kesilmek ister.
ancak geri zekalılar. hatasız kul olmadığına göre.
birde şeriatı istemeyen müslüman değildir diye bir motto var ki ne eyvah.
kafayı kadınlarla bozmuş toplumların kadınları soyutlama sıkıştırma aracıdır şeriat bu şeriat erkeğe hiç işlemez.
çünkü uygulamayı cezalandırmayı yine erkekler yapar.
Burada ben Kur'an ve hadisleri kabul edenlere ithafen yazdım. Hadislerin var olup olmadığı farklı bir konu.Şu anda onu yazamam; çok uzun olur. islam'da 3 kaynak vardır: Allah, Peygamber, müctehid.
Allah'ın kelamını anlayamayan sahabilerimiz hz. peygamber'den öğrenmiştir; bu hadistir, yani ikinci kaynagımızdır. üçüncü kaynak müctehid: hadislerde anlaşılmayan ve yahutta yoruma açık olanları yorumlarlar (hadis'i dışlamayarak) Bunlar sokaktaki bir adam, cahil bir arap değildir; Bu işin alimleridirler.

"Her müslüman şeriatçıdır" sözüne takılanlar için ayet:
-Kim allah'ın indirdiği ile hükmetmezse kafirin ta kendisidir. -Maide Suresi 44
isteyenler Bunun tefsirini öğrenebilir güvenilir kaynaklardan.

Allah'ın hükmüyle hükmedenler diğer insanlara dayatması mevzusu: Müslümanım diyen birisi bu hükümleri kabul ederek müslüman olmuştur zaten. Müslüman değilim diyen ve islam'a saldırmayana zaten ceza yoktur. Bakmayın siz bazı cahil insanlara. Gayrimuslime ceza yoktur islam'da. "Dinde zorlama yoktur!" Bu gayrimuslimler için geçerlidir. Nitekim başka ayetlerde müslüman olup da suç işleyenlere ceza verilmesi yazar ve bu ayetin tefsirini yapar Hak teala o ayetlerle.
başlığa bir tıkladım öyle bir yazmışsın ki mübarek korktum okumaktan.
Yazılarımın tamamını okumadan lütfen yorum yapılmasın. Kafatasçı, menfaatçı zihniyeti de kötülemiştim yazımda. Zaten şu bozulmuş toplumumuza şeriat gelemez. evvela bu toplum düzelmeli! Başı kapalı olan mini etek, dar pantolon giyer; cemaatçisi rüşvet yer, vatan haini olur. Samimi insan çok az maalesef. Ama türk-islam cemiyetinin düzeleceğine inanıyorum.
doğru önermedir. zira laik müslüman olmaz.
değildir müslüman başkasını zorlamaz şeriat zorlamadır.
mini etek giymek istiyor karşında ki yanacaksam ben yanacam diyor ne yapacaksın beni günaha sokuyor diyip taşlamak zorlamak mı müslümanlık.
atatürk sayesinde batı kültürü gören, islama batı kültürünün işlevsel kısımlarını empoze etmeye çalışan, klasik gerçek islam bu değilci beyanatı...

acaba yanlış kitabı mı okuduk? dedirten açıklamalar mevcut.
evet, şeriat allah'ın hükümleri demektir. allah'ın hükümleri arasında da (ayet ve sureler) bolca katli vacip cümlesini görebilirsiniz. örnek olarak müslüman olarak doğmuş bir insan, müslümanlıktan çıkar ise katli vaciptir.

yaşamı boyunca, ahlaklı biri olarak kalmış. sosyal normlara uygun davranmış, çevresi tarafından sevgi ve saygı gören herhangi bir kişi, misal deist olursa, öldürün diyor kur'an...

kafasını kesmişsin, taşlamışsın, kazığa oturtmuşsun, bir şey değişir mi kardeşim? takmışsınız ölümün metoduna... öldür demesi mantığınız için yeterli değil mi?!?!
şeriat'ın sözlük anlamı 'doğru yol' olduğuna göre, olması gereken her müslümanın şeriattan yana olmasıdır.
sözünü dinlemiyorsa öldür senin gibi davranmıyorsa öldür. isid dedğimiz oluşum en ala müslüman kitlesi öyleyse .
gerçek islamıda bu haliyle kimse kabul etmez bu ülkede.
islam inancına göre doğru önermedir.
bir de bunun istediklerine inanmalarına izin vermiyor diye kuran da öldür emri geçiyor diye islamdan vazgeçtim versyonu vardır.
adam öldürmekten ölmektense islamdan vazgeçer.
sen öldürmeyi kimseye dayatamazsın.
suudi arabistanda insanlar keyfinden müslüman öldürülmekten korktuları için değil yani.
iranda kadının başı açık oynaması ülkeyi karıştırdı o kadın başını korkudan değil islama aşkından kapatıyor zaten.
suriyede kadınlar benim gizli özgürlüğüm diye başı açık resimlerini boşuna paylaşıyor.
islamda diğerleri gibi ölüm ve korkuyla yayılmıştır. istekle değil.
adam müslüman takılmazsa ölüm korkusundan adam gibi yaşayamayacak. müslüman takılmak zorunda.
çünkü kuran din değiştireni hükümlerine uymayanı öldür diyor.
bazıları öldürme hakkının kendilerine allah tarafından verildiğine inanıyor.
kim ister öldürülmek giyinişi düşünüşü inanışı yüzünden.
-kabe'yi bombalayacağım diyen ışid'i hala müslüman örneği olarak gösteren kişiler neyin kafasını yaşıyor?
-Dinden ayrılanın öldürülmesi diye bir şey var ki şöyle: islam'ı araştırmış, müslüman cemiyetiyle birlikte yaşayan kişilerin, ömrünün çok büyük bir kısmını bu cemiyette geçirip de ayrılanadır o ceza.
-maide suresi 44.ayetin tefsirini okuyup bazı yorumlar yapmak da işe yarayabilir zorlama konusunda.
Islam sosyalizmdir.
allaha ve resulüne iman etmiş olanların otomatik olarak büründükleri sıfatlardan bir tanesidir. islam bal gibi de yönetime karışır kardeşim. bu konuda 'öyle mi?' 'böyle mi?' demeye hacet yoktur. kuran ortada, sünnet ortada olmasına rağmen bık bık bık konuşma boşuna. şimdi denyonun biri yazmış ona kısaca söyleyim; peygamberler hak teala dan gelen vahiyleri yorumlama selahiyetine sahip değillerdir ancak iletmek ve bazı durumlarda örneklerle anlatmak-göstermekle yükümlüdürler ki buna sünnet-hadis diyoruz genel manada. yani gelen vahyi uygulamakla da vazifeli oldukları için bu durum bizim neyi nasıl yapacağımızı öğrenmemizi sağlar. devlet kurma ve bu devletin sistemini belirlemede de bizim örnek alacağımız tek ve yegane şahıs hz muhammed mustafa aleyhisselam dır. devlet kurulmuş mu? kurulmuş. sistem olarak allahın emirleri uygulanmış mı? uygulanmış. şimdi müslümanım deyipte allah ve resulüne muhalefet edenlere sormak lazım ' müdür ne iş?' diye. yani bir Müslüman, 'ben de müslümanım ama sosyalistim, bende müslümanım ama ırkçıyım, bende müslümanım ama şu ideoloji benimsiyorum diyemez. inanıyorsan allah senin için en uygununu seçmiş ve buyurmuş, resulü de bunu tebliğ edip uygulamış-uygulatmış fazla söze hacet yok. son olarak yüce hakkın dinini beşeri ideoloji ve sistemlerle kıyas edip islam=şu,bu diyenleri de ma'şeri vicdana havale ediyorum.
(bkz: araplar gider mersine türkler gider tersine) sizin şeriatla yönetilen ülkeerinizi de görüyoruz.
prenseslerini de kapanmak bile bir tartışma konusuyken baş örtmeyle ilgili emir yokken . şeriatla yönetilen.
ve uygulayanlaın adaletsizliğini de görüyoruz böyle bir yönetim. kimin eline verilecek kim uygulayacak kusurlu kullarmı.
bkz: http://inciswf.com/sh3ri0ut.swf