bugün

hiçbir değişiklik olmaksızın, her gün bir öncekine denk olan insanlardır. hatta, bunların yarınları dahi bugünleri ile, dünleri ile aynıdır.
şu dünyaya bir kez gelindiği gerçeğini sadece yüzeysel algılayan bu sürü, ölümü düşlüyor mudur acaba? gerçek anlamıyla ama? düşleyip, düşünüyor mudur? her günü, dünyadaki son günüm deyip de o mantalitede yaşıyor mudur? sanmıyorum. öyle olsa, bu kadar acı olmazdı dünuyada. bu kadar bencilce harcanmazdı zaman. ertelenmezdi hiçbir şey. yarın kavramının sadece bir hayal olduğu gerçeği zihne kazınıp hiçbir şey ertelenmezdi.

hayaller, ümitler, umutlar, biten bir aşkın enkazı altında kaldığında, nedensizce, boktan bir sebepten yıkılan dostluğun altında kaldığında inleyerek can vermezlerdi. suyu soğuğa çevirip de ağlamazdı hiçbir yaralı yürek. yağmur altında doyasıya koşmak istemezdi hiçbir yaralı kurt. kız çocuklarına tecavüz etmezdi, öz babaları. otobüste, metroda, her hangi bir toplu taşıma aracında size selam veren tanımadığımız kişiye "deli" gözüyle bakılmazdı.

belki tutarsız olurdu yaptığımız her şey. tutarsız ve anlamsız. kimin umrunda ama? boşver diyen budalalar, ahmaklar neyi boşver dediklerini hissedebilirler mi acaba? boşvermemizi, boşvermemi istedikleri şeyin hayat olduğunu biliyorlar mıdır acaba? biliyorlar mı? peki, onların acımıyor mu canları? biten bir aşkın enkazını kaldırmak onlar için çok mu kolay? hiç mi, kutsal bir emanet'leri yok? hiç mi, tanrı'nın insanlar konusundaki hayal kırıklığı'nı düşlemiyorlar?

cevaplar...

duymak istemiyorum artık. sadece uyumak istiyorum ben. sadece uyumak. uykunun o bilinmez ve hissedilemez kucağına bırakmak istiyorum, kemik yaşı 27, ruh yaşı 1000 yıllık olan şu küçük bedenimi!...
cennettin cazibesine kapılıp hep cennet için çalışan insan grubudur.kimseye zararları olmamakla birlikte kendilerine de yaraları yoktur. boş hayaller için uğraşıp dururlar. bide hiç bir hayali ve amacı olmayan insanlar vardır. bunların da genelde günleri birbirinin aynı olur.
(#1304163)
otopilota baglamis, dejavularin insanidir.
çağın insanları.
hep para kazanmak, kariyer edinmek bunlarıda geçsen karnını doyurmak zorundaysan eger sabah işe, akşam eve gelmek zorundasın. mümkünse değiştir. bir zaman sonra öyle monotonlaşıyorki kendini robot gibi hissediyorsun.
ikisinin arasında bir ''fark'' göremeyen insandır.
muhtemelen deprseyondadır.
Hayatı tek düze yaşayan veya yaşamaya mecbur bırakılmış insan dramıdır üzücü bir şeydir.
(bkz: groundhog day)
muhtemelen sevgilileri yoktur ve fazla sosyal değillerdir. okuldan evee, evden okula
benimde içinde bulunduğum insan topluluğu olmakla birlikte bu tip insan modeli "işsiz" diye de anılmktadır.
(bkz: every day the same dream)
biz, siz, onlar.