bugün

(bkz: yok mu bu gecenin bir sabahi)
Ölmediğin sürece vardır. Velhasıl umudunu kaybetmekte bir nevi ölmektir.
o sabahın karanlıklara koşan dar zamanları vardır.
umudunu yitirme anlamına gelen deyim. ama kimisi kutuplarda 6 ay bekler sabahı,kimisi başka yerlerde 6-7 saat.
Ölmediğin sürece vardır. Velhasıl umudunu kaybetmekte bir nevi ölmektir.
Kışın sonu bahardır sözünü hatırlatır bana.
Hem mecaz hem gerçek. Vardır.
ona bakarsanız her sabahın da bir akşamı vardır. kainat düzeni bu aga. sürekli olarak bir şey kendisinin antisiyle savaş halindedir. o yüzdendir ki yeryüzünde mutlak barış sağlanamaz.
geceyi yaşayan için bazen bir sarhoş tesellisi gibi gözükse de, hakikattir.
asıl derini, gecenin en karanlık olduğu an sabaha en yakındır olanıdır. umut pompalar.
bazı gecelerin sabahçı kahvesi de vardır.
Bugunde oldugu gibi kus sesleri guzel gokyuzu yasama sevinci. Karanliklar son bulur ogle oluncaya kadar huzurlusundur
Ferdi Tayfur'un bir şarkısını akla getirir, her gecenin sabahında başım yine döneeeer döneeeer, getirmiyor seni bana kısa kalıyor geceler geceler diye devam eder, Teenages, ergenler, liseliler bilmez ^_^.
Sonuç olarak kıyamet kopmadıkça güneş doğacak mı doğacak.
Kocaman bir yalandır. Olur da sabah olursa editlerim ama hiçbir sabahı ya da hiçbir aydınlığı yok hayatımın. Varsa yoksa bok yolu. Kanalizasyon kokan her rota benim güZergahımdır. Kötü giden her iş benim başımdadır. Hiçbir şey yolunda gitmez. Kötüsü varken hep daha da kötüsü gelir başıma. Neden? Bilemiyorum.
Neyse. Boğulacaksan okyanusta boğul demişler. Sonumu böyle gelecek demek ki. Artık hiçbir şey için takatim kalmadı ve bu iş canımı bile sıkmıyor.

Her şey olağan.