bugün

(bkz: yok mu bu gecenin bir sabahi)
Kışın sonu bahardır sözünü hatırlatır bana.
geceyi yaşayan için bazen bir sarhoş tesellisi gibi gözükse de, hakikattir.
umudunu yitirme anlamına gelen deyim. ama kimisi kutuplarda 6 ay bekler sabahı,kimisi başka yerlerde 6-7 saat.
Sonuç olarak kıyamet kopmadıkça güneş doğacak mı doğacak.
Ferdi Tayfur'un bir şarkısını akla getirir, her gecenin sabahında başım yine döneeeer döneeeer, getirmiyor seni bana kısa kalıyor geceler geceler diye devam eder, Teenages, ergenler, liseliler bilmez ^_^.
bazı gecelerin sabahçı kahvesi de vardır.
asıl derini, gecenin en karanlık olduğu an sabaha en yakındır olanıdır. umut pompalar.
ona bakarsanız her sabahın da bir akşamı vardır. kainat düzeni bu aga. sürekli olarak bir şey kendisinin antisiyle savaş halindedir. o yüzdendir ki yeryüzünde mutlak barış sağlanamaz.
Fikret Kızılok- Bir harmanım bu akşam şarkısından alıntıdır.

Her gecenin sabahı
Her kışın bir baharı
Her şeyin bir zamanı
Benim dermanım yok.

bilmemek ayıp ama linki

http://www.youtube.com/watch?v=xpoBa-j8mJI
Hem mecaz hem gerçek. Vardır.
Bugunde oldugu gibi kus sesleri guzel gokyuzu yasama sevinci. Karanliklar son bulur ogle oluncaya kadar huzurlusundur
Ölmediğin sürece vardır. Velhasıl umudunu kaybetmekte bir nevi ölmektir.
Ölmediğin sürece vardır. Velhasıl umudunu kaybetmekte bir nevi ölmektir.
Kocaman bir yalandır. Olur da sabah olursa editlerim ama hiçbir sabahı ya da hiçbir aydınlığı yok hayatımın. Varsa yoksa bok yolu. Kanalizasyon kokan her rota benim güZergahımdır. Kötü giden her iş benim başımdadır. Hiçbir şey yolunda gitmez. Kötüsü varken hep daha da kötüsü gelir başıma. Neden? Bilemiyorum.
Neyse. Boğulacaksan okyanusta boğul demişler. Sonumu böyle gelecek demek ki. Artık hiçbir şey için takatim kalmadı ve bu iş canımı bile sıkmıyor.

Her şey olağan.
o sabahın karanlıklara koşan dar zamanları vardır.