bugün

akp hükümetinin sağlıkta yapmayı planladığı devrim(!) dir.

http://www.medihaber.net/...hemsireler-doktor-olacak/

edit:haberde düzeltme yapılmış.
kedilerin kasap olması ile eşdeğerdir.
grafikerden doktor yaparlar yakında. *
hemşireleri havaya sokacak olaydır. hemşirelerin zaten poposu kalkıktı hastalara karşı.Şimdi öyle böyle kalmayacak hani arşimet bile süphanallah diyecek o derece.
6 yıl götleri sikilerek tıp bitirenlerin amına koymaya and içmiş hükümetin yeni programıdır. hayır 6 yıl lisans eğitimi var, 3 senesi hastanede amelelikle geçen, sonra zorunlu hizmeti var, tus'u var, bir daha zorunlu hizmeti var. var da var. hem doktor sayısı az diye hacettepe tıp'a bile 200 adam al 160 kişilik amfiye, hem dışarıdan ithal doktor getir, tus'a girmeden uzmanlık yapsın, hem de hemşireleri pratisyen doktor yap. lan bir tıpa girdik, bize de tıpa girdi. bu nasıl lahana turşusu lan? biz boşuna mı çalıştık senelerce, derece yaptık bilmem ne yaptık da buralara girdik? rezalet lan bu rezalet.
zavallı yurdum insanı kobay ya zaten aklınıza geleni deneyin.
zaten o kadar okuyabilse doktor olurdu ya. bence astsubaylar falanda avukat hatta profesör olsun. milletvekilleride emekli olunca muayehane açabilsinler.
sonra il başkanları vs gençlik kolları üyeleri vs de beyin cerrahı olsun hepsi.

hemşireler deyince insanın aklına töbe töbe ya o tür filmler ya da benim aklıma allah düşürmesin hani bok temizleyicisi geliyor ne alakaysa.
bir de sanki hemşireler hep doktorlara kasan tipler.
madem öyle herkes doktor olsun, mesele toptan kapansın. herkes kendi rektal tuşesini de kendini yapar, oto-orgazmın da zirvelerinde gezeriz artık.
şaka olması muhtemeldir.
götümüzü kevgire çevirecek haberdir.
o zaman hasta bakıcılara direk prof. ünvanı verilmesi gerekir. adamlar yetkili.
muhtemelen "meme yapmıştır anam " minvalinde teşhislerde bulunacaklardır.
pratisyen doktoru = calsium sandos doktoru

ee onlar kadar yazarlar heralde c vitamini.

şaka bi yana çüş amk. bunlarda pratisyen olursa bu çirkin doktorlar kimi sikecek ulan?
devrimdir. çok basit bir örnek: acilde bir trafik kazası geldiğinde bin tane ihtimal düşünülür ve önlem alınır. gerekli tetkikler istenir ve ilk müdahale yapılır. bu müdahaleyi yapanlar pratisyen hekimlerdir. böyle vakalarda hemşirelerin ellerinin ayaklarına dolandığına defalarca tanık oldum. ki bu gerçekten sıradan bir vaka. tamam!! biz acil servisi hemşirelere bırakıyoruz. bizleri calsium sandos doktoru zannedenlere de acil serviste, bu doktorumsu hemşireler tarafından ilk müdahale yapılmasını temenni ediyoruz.
bir tıp fakültesinde 1.sınıf öğrencisiyim. bu haberden sonra tıpı hemen bırakıp en kısa sürede sağlık memuru olmaya çalışacağım. torpil morpil 1 sene içerisinde olursam, 3 sene de 'doktorluk fakültesi' okuyup doktor olsam, şuanki sınıf arkadaşlarım 5. sınıftayken ben doktor olmuş olucam.

küfür bilgim bu duruma yetersiz kaldı. hayret oysa ki genelde güvenirdim.

edit:imla
özellikle yeni mezun pratisyenlerin bilgisizliklerine şahit oldukça hiç şaşırmadığım durum. Öyle hemşireler var ki doktor yanında hiç kalır. Ama tabiki bütün bunlar bu haberi onaylıyorum demek değildir, saçmadır elbet. Ayrıca hemşireliği kimlerin yapacağı merak konusu olmuştur. Umarım korktuğum başa gelmez.
+ hocam ilaç yazdıracaktım.

- tabi ne yazayım.

+ endol kapsül.

- hıııımm dur bi dakika. *

+ hocam indometazin içeriyor 25 mg romatizmal hastalıklar için.

- tamam tamam yazıyorum.
6 yıl oku sonra bir de bi hemşire doktor olup yerime atansın şaşılacak şey gerçi artık şaşıramıyorum doğrusu . Doktorlar ne yapsa kendini sevdiremiyor hükümete .
Sözde hemşire sayımız yeterli değildi de ondan iran'dan hemşire getirtiyordunuz. iyiki hemşire sayımız azmış bir de çok olsa heralde bir kısmını da cerrah yapardınız .
bir hemşire olarak kesinlikle karşıyım boşu boşuna mı kendi bölümümüzü okuyoruz, ayrıca bu haberin aslı yoktur, böyle bir şeyin olması imkansız.
sağlıkla bile şaka oluyormuş durumu, başlığa göre düşünürsek öyledir ama gerçeği şudur ki hemşire değil ''acil tıp teknisyenlerinden pratisyen (paramedik) doktor olacak'' dır. zaten bu kişiler bu görev için eğitim almışlardır.
korkutan durumdur. sokaktaki vatandaşı ürkütür, hasta olmamaya yemin ettirir.
bir daha sağlık ocaklarına uğramamayı da beraberinde gitirecektir. neyin kafasını yaşıyorsunuz lan doktor diye hemşireye mi muayene oldunuz ne yazdı da içtiniz?
mimarlığı bırakıp hemşirelik mi yazsam diye düşündürendir. doktorluk benim hayalimdi lan.
"lise mezunu hemşire ve sağlık memurlarınının 3 yıl eğitimden sonra sadece pratisyen hekim ve aile hekimi olmasının yolunu açtı."
tıp fakültesinde öğrenci olsam şu an okulu bırakmıştım..