bugün

daha çok askerde yaşanan eylemdir. hele birde toprak bölük komutanı düzeyinde üst ise hergün tecavüze uğranılır. yazıcı pozisyonunda olan er yada erbaş toprak, tecavüz aralarında hergün 3 kere sakso çekmek zorunda kalır ki, bir de bunun üzerine gece koğuşta; a.ına koyim ne güzel nöbet neyim tutmuyon ne şanlısın, nidalarını dinlemek zorunda kalır; bu da g.t yalamaya benzer. benim diyen fahişeden daha fahişe olur dışarda delikanlıyım diyen adam.

askere gitmemiş gençlere bir uyarı olsun bu. üstünüz topraksa vazelin isteyin ananızdan babanızdan koli koli. çok acıyo çünkü.
(bkz: gurbette yorgun düşen ceylan)
elektrik laboratuvarı dersinde bi arkadaşın hemşerisi olduğunu yeni öğrendiği birine bağırarak söylediği söz.
+ topraam bi söz vardır bilir misin ?
-ne gibi.
+hemşeri hemşeriyi gurbette s.k.r (aşırı yüksek sesle)
hemşerilerin önce sahip çıkıp daha sonra kıskançlıktan birbirlerinin ayaklarını kaydırması durumudur.
(bkz: toprak toprağı gurbette siker)
erasmusla fransaya gittiğimde bulduğum tek tük türk restoranında bir döner ve ayrana 15 euro ödediğimde daha iyi anladığım durum.
(bkz: ulan bide adamla 2 saat memleket konuştuk aq)
- topraaam naber?
+ iidir topraam ne olsun sen nasılsın?
- iyiyim yaw 2 hafta evde yalnız kalıcam evdekiler şehirdışındalar. gel bizde kal.
+ olur topraam gelirim ayıp ediyosun? ne yapıcaz var mı bi plan?
- ikimizde topraağız, ikimizde gurbetteyiz. ne yapabiliriz senin fikrin var mı?
+ nasıl konuşuyon olm. sen öyle manalı manalı. birbirmizi mi sikicez?
- hönnk..!
seven sevdiğini sikermişin bir versiyonudur .
work and travel ile amerika ya gitmeden önce, supervisorlarınızın verdiği ilk tavsiyedir. asla ama asla amerika da iken orada yaşayan bir türk e güvenme gafletinde bulunmayınız!

zamanın çok ötesinden gelen edit: bu moderatörlerin isteği, neler yaptırıyor yareppim!
deveye diken insana siken özlü sözünü benimsemiş tiplerin hayat mottosu. hep sikiş hep sokuş ne lan bu.
üniversitede bilecik' ten geldiğini söyleyen birisiyle tanışmış ve bileciklisin demek vay be filan demiştim. bunun üstüne bu abazan; hemşehri hemşehriyi gurbette siker dedi, ben de yanından uzaklaştım. beynine ettiğimin ibnesinin sözüne bak.
Kanada Montrealdeki Türklerden kaçmakta fayda var.Adamlar bu sözun hakkını en iyi verenlerden.
(bkz: hasta yatağında sikilirmiş)
hemşeri hemşeriyi gurbette düzer derler..

elin toğrağında hemşerim diye sarıldığın kişi sana yapmadığını bırakmaz. o yüzden gurbette iken hemşerilerinizden uzak durmanızda fayda var.

üniversitede çokça karışılaşılan durumdur.

edit: haş ı yazmayı unutmuşum.. trakyalılığıma verin.
(bkz: toprak kayması)
memleketinin dışında bir yerlerde, aynı memleket mensubu kişilerin birbirine şerefsizlik yapması üzerine kullanılan cümle.