bugün

her odtü'lüyü dahi sanmaktan kaynaklanır. yıllarca özel dersaneye gitmiş, özel hocalardan ders almış, üniversite sınavına 1 yıl değil 3-4 yıl hazırlanmış standart zekaya sahip birisi de odtü'yü kazanabilir pekala. ülkemin diğer üniversitelerinde de ne dehalar var halbuki. zamanında haytalığından ders çalışmayıp daha iyi bi üniversiteye gidememiş olması salak olduğu anlamına gelmez.
(bkz: kime göre neye göre)
(bkz: tahsil cehaleti alır eşeklik baki kalır)
garip davranışlarda bulunan odtü mezunlarıdır.
kıskanma üzerine yapılmış bir genelleme.
çalışmaktan mal olmuştur. bir süre sonra beyine ters tepki ediyor tabi.
üniversite bitirerek sadece diploma alındığı, mallığın baki kaldığı düşünülünce çok da şaşırtıcı olmayan tespit.
asıl odtü mezunu mal olamaz diye düşünmektir.kim ki hayatı sadece kitaplardan öğrenmeye çalıyorsa o kişi maldır arkadaş.bir de bu tür mezunlar genellikte hepsi profesörlere bok atarlar.yok o nasıl prof olmuş ben prof olsam şöyle olurdum böyle olurdum diye.teori aşamasında kendini bir bok zannederler ancak pratikte iyi olmadıklarından dolayı %70 iş hayatlarında sıçmaktadır.
(bkz: canlı bombadaki inanılmaz mantık hatası/#9783866)
odtü ye özgü olmayan durum.
adam olma ideali olmayan adamın, tüm idealleri ve çabaları maalesef onu adam yapmaya yetmiyor.
önce insan olmak daha sonra üstüne birşeyler koymak lazım.
odtü yü kazanamamış veya kazanamayacak insanlar nasıl olur da mastürbasyon yapacak yer ararlar? tabi ki de sözlük doldurarak.
imkansız değildir,hatta olagan bişidir,ders çalışmaktan sulanan beyinlerde görülür.
tamam odtu'ye giren ki$i zekidir buna bi$ey demiyorum. sonra demeyin ki kedi ula$amadigi cigere mundar dermi$ diye. ama yorumum da $u olacak:

ama abicim okunacak yer degil odtu cidden ya. su kaynatir insan orada. yaziktir, gunahtir. etmeyin eylemeyin kurbaniniz olam.
sadece odtü ile sınırlandırılamayacak durumdur. hem üniversite mezunu hem mal olmak durumunun özele indirgenmiş halidir.

acınası durumdur.
(bkz: okumuş öküz)
odtü lüler mal olamaz diye bir kural mı var, dokuz eylül de çok bilinen üniversitelerden biri ama eğitimi beş para etmez. düz mantık yapılmış burada. boğaziçi ne öss birinciliğiyle girip mezun olduktan sonra nice iş bulamayanlar var, özellikle de bazı şirketler ısrarla odtü lü, koç lu, boğaziçi li isterken.
(bkz: genç dinciler tedirgin)
katıldığım önerme.
aynı zamanda mal herzaman maldır.
odtü mezunu ol(a)mayıp da mal olmaktan iyi bir durumdur diyorum, daha da bir şey dmeiyorum zaten.
yine de kıskanılmak yine de çemkirilmek yine de bok atılıp uğraşılmakla sonuçlanır. ha ben bunca yıllık odtülüyüm mal falan görmedim odtüde. *
her babayiğidin harcı değildir. hakkını yemeyelim tebrik edelim malımızı.
mezunlar olarak bilemeyeceğim ancak öğrencileri açısından gayet mal insanlar mevcut.*
şimdi buraya gelen odtülüler çekememezlik falan diyecekler ama olaya yanlış bakıyorlar. örneğin ben bölümden tanıştığım insanların %50siyle "mal" oldukları gerekçesiyle konuşmuyorum, selam vermiyorum. dingil dolu bir bölüm. (bkz: odtü kimya mühendisliği)
genel olarak öğretim görevlilerinin ve mezunlarının kendilerini bi bok sanmalarından dolayı salakların salak olduklarının farkına var mamalarının ürünü olarak salak salak gezmeleri.
şaşırmadığım durumdur.
(bkz: kel uzun saçlı)