bugün

inancım müslümanlıkla alakası olmayan birşey. Oldum olası birşeye inanma gereği duymamışımdır.
kemalist olmamam ise galiba zamanın atatürkçülerinden, ulusalcılarından nefret etmemden kaynaklarınıyor.
Özet:Oluyormuş demek
(bkz: Ben)
olmamak özgürce bir seçimdir ama olmakta mahsur yoktur... camiler yaptıran da mason locasını kapattıran da imam hatipleri açtıran da dinimiz hakkında güzel sözler söyleten kur'an ın meal halini yazdırtan meclisi duayla açan atatürktür.

(bkz: atatürk ve islamiyet)

(bkz: atatürk ün cami yaptırması)
(bkz: müslüman atatürkçü)
kişinin atatürkçülüğü ve müslümanlığı nasıl yorumladığına göre değişir.
Camiler yaptıranda demişsin hani nerde yaptırılan camiler ben göremiyorum dostum? Ha eğer ayasofya camiini müze haline getirip peşkeş çekilmesini diyorsan onu biliyorum. Bir de demişsin mason localarını kapattıranda diye atatürkün mason localarını kapattığına dair hiçbir belge yoktur fakat tekkelerin kapatılmasına dair bir çok belge vardır. Kur'an meali yazdırmasının sebebide insanlar ne okuduğunu bilsin de aklı başına gelsin demenin başka bir yoludur ayrıca.
Özet:Desteksiz sallamışsın dostum.
Olmayacak bir şey değildir. işte ben. Orucumu tutar, namazımı kılarım.Atatürk e laf söyletmem.
Biri başlığımı değiştirdi. Tam tersi sanırım.
Jasmine yanlış anladın sen tam tersi olucak dediklerinin.
sadece sözlükte öyleymişcesine görünen durumdur. aynaya bakmamız bunun yanlış bir önerme olduğunu ortaya koyar.
http://www.antisiyonizm.c...m.net/ataturk_kapatti.htm
atatürk'ün mason loncalarını kapattırması, kanıtlarıyla.

ayasofya cami bir tek müslümanlarca kullanılsaydı eğer oda müze haline getirilmezdi, her yıl turist akını varrdır oraya.

türkiye'de 85.000 cami vardır(350 kişiye 1 cami), 9 yılda mı yapılmıştır hepsi ? hayır.
(bkz: cami yaptırma derneği)

diyanet işleri 1920'de atatürk'ün emri ile kurulmuştur. http://www.diyanet.gov.tr...igi-tanitim-taktim-4.aspx kanıt. kimse din üzerinden şarlatanlık yapmasın, dinini resmi kaynaklardan öğrensin diye.

kişinin müslümanlığı ve atatürkçülüğü nasıl algıladığına bağlıdır. içki içip başkalarının huzurunu bozuyor iseler ve bir işe yaramaz ise ne yapayım ben öyle atatürkçüyü ki değildir.
müslümanım diye geçinip, din üzerinden insanları kandırıp, diğerlerini başkalaştırıyor ise ne yapayım öyle müslümanı ?

sonuç olarak ikisininde öğütlediği; tüm güzel şeyler de olduğu gibi ''iyi ve yararlı birey olmak''tır.