bugün

Sağlık bakanlığı tarafından hazırlanıp bilboardlara yerleştirilen afişler. Valla bence gayet etkili. Halk sağlık bakanından çok bu ikisinin sözlerini dikkate alır. Çünkü televizyon karakterleri çok etkili algı gereçleri.

görsel
görsel
güzel bir uygulamadır. bizim insanımız sever böyle dizi karakterlerinden etkilenmeyi. oraya ordinaryus profesör resmi koysan adam sırf gözlüklü ve tombalak falan diye "sieee sen kimsin la tipe bak" diye ciddiye alınmaz.

sonraki hamle polat alemdarlı afiş falan olsun mesela. "ben racon kesmem virüs keserim sizde kesin bu emperyalist virüse savaş açalım" falan olabilir. veya kuruluş osman bey falan kılınç çeksin virüse. etkili olur bak.
uludağsözlük de sorumlu vatandaşlık gereği şu afişi paylaşıyor:

görsel
Aziz nesin in haklı olduğunun beyanı dır bu afişler.
Sağlık bakanı yerine bunlara inanacak en az 3 milyon insan var.
Virüs konulu kamu spotuna mucize doktoru çıkarıyorsanız suç konulu kamu spotlarına da bir zahmet rıza babayı, hüsnü çobanı falan çıkarın kardeşim. ayıp değil mi yani 2 günlük mucize doktoru kamu spotuna çıkarıp yılların polislerini çıkarmamak...
TV karakterlerini gerçek sanan Türk halkı için yapılabilecek en doğru şey.
Yazıklar olsun cidden. insan Dr ela, Dr Hasan, Dr zenan levent Fikretin falanda afişini yapar.
Baktılar ki doktorları dinlemiyorlar...
Algı toplumu olduk:
Film kahramanlarına, bilim adamlarından daha çok güveniliyor.
Dr. ateş Hekimoğlu söylüyorsa doğrudur, öbür sünepeyi tanımıyorum. gergedan hapı satan kanallarda Kur'an-ı Kerim tefsiri satmaya çalışan vizyonsuzlara benziyor. Yalnız harbiden o tiz sesli bebe konuşunca geriliyorum, hastalıktan ölesim geliyor