bugün

yönetim kadrosu pkklı kürtçü olsa da hdp'nin tabanı bölgenin islamcı, kürtçü aynı zamanda pkk destekçisi halkıdır.

genelbaşkanları hapiste, zaten dışarda olsa bile hdp'nin en az yarısı referandumda erdoğan'a evet diyecek. aksini kimse iddia edemez. hdp'yle teoride değil de pratikte kimler yan yana iyi analiz etmek gerek.
Kandil hayır dedikten sonra bunlara bok yemek düşer. Kandilden talimatı aldılar. Oylarının rengi belli.
sonuçlar bölgesel olarak açıklanırsa şahsımı hiç ama hiç şaşırtmayacak olan oylardır. ben biliyorum ağırlıklı ne çıkacağını..

(bkz: cem uzana hapis şoku)
(bkz: çözüm süreci)

bakmayın şimdi dillendirilmiyor ki mehape arıza çıkarmasın diye. bu püskevit bey sadece oradan evet gelecekse cayar bu mevzudan malum..
frekansı bozuk bazı arkadaşlar kandil diyor. bu şerefsiz pkk ne zaman kandil oldu ya? pkk demekten imtina edip burda millete bilmişlik taslıyorsunuz. bu ülke erdoğan'ın mitinglerinde kürdistan terimini kullandığı günleri de gördü. çok değil 4 yıl önce erdoğan her yeri burası lazistan, burası kürdistan diye ayırmıştı.

hdp'nin tabanı mis gibi gidip evet oyunu basacak. 1-2 yıl sonra da '' başkanlık sistemi dolayısıyla ortada fiili bir durum var'' denerek eyalet sistemi konuşulmaya başlanacak. bu ülkenin ölüm fermanı gibi bir şey. turgut özal döneminden kalan bir anadolu federasyonu hayalinin ayak sesleri.
Muhtemelen yarısı evet yarısı da hayir diyecektir.
(bkz: evet)

başka türlü şansı yok zaten akp'nin. mhp tabanı evet demez. mecbur hdp'ye.

zaten doğu'da oylar toplu olarak aşiretlerin sözüne göre verilir.
HDPlilerin yarısı EVET diyecek diyen Mardin AKP milletvekili.HAYIR diyenleri terörist ilan eden aktrollerin gözüne sokmak gerekir bunu!
görsel
oylanacak değişikliğin içeriğinden daha fazla tartışılan bir mevzu. dur bakalım propaganda sürecinde daha ne geyikler görüp yaşayacağız.
başkanlık gelirse hdp kapanacak hdp seçmeni bunu görür elbette.