bugün

Atatürkçülük ile uzaktan yakından ilgisi olmayan kılıçdaroğlucu yada kürtçü solculardır.
bunlar atatürkçü ise ben değilim arkadaş.
Atatürkçü değildir o atatürkçü olsa duramazdın. Ayrıca atatürkü karıştırmayın şu maymunların içine.
apolitik kalayım diyorum olmuyor, ulan hdp' yi aklı olan destekler zaten. bunu kürtlükle kürtçülükle ilgisi yoktur. ayrıca desteklemese bile en azından kürtler için bu yöne teşvik olması lazımdır. akp' nin en çok gücünü kıracak hdp görünüyor. şimdi pkk' lı bunlar vay efendim bayrağımıza sahip çıkmıyorlar diye ağlayacağına mantıklı düşün. hdp baraj atında kalırsa chp veya mhp ne sikim alırsa alsın bu bir kaos olacaktır.( kaostan kastım hdp' nin pkk' yı aktifleştireceği değildir, akp 'nin güçleneceğidir esas kaos bu)

yani burada bir mantıki karar var, hdp barajı geçse dahi güçlenmez yada iktidar olmaz. hdp meclise girse ne olur gibi saçma sapan laflar edip kendinizi kandıracağınıza adamlar zaten meclisteydi bunu görün.

mesele burada akp' nin güçsüzleşmesidir.

ayrıca kürt sorunu eğer hdp meclise giremezse sekteye uğrayacak ve iş gene dağdakilere kalacaktır. bu da mantıki açıdan kabul edilebilir bir şey değildir.

hadi hdp kürtçü parti o yüzden türkler oy vermesin bari kürtler akp yerine buna oy versin. çünkü çözüm sürecinde akp' nin çözüm anlayışı sadece dini odaklı, oysa kürt sorunu milli bir sorun.

yani ben namaz kılamıyorum diye hiç dağa çıkan kürt gördünüz mü?

yok.

olaylara mantık çevresinden bakmak lazım. hdp' nin alacağı oy bu seçimde baş etkendir.

diğerlerinin alacağı oy o kadar bir şeyleri değiştirecek gibi durmuyor.
ahmaktırlar.
neden mi ?
çünkü hdp, Atatürk'ün ilkelerine düşman.

inanmayan aşağıya baksın.

--spoiler--
halkçılık- halkı bölmeye çalışıyorlar.* ( yani düşmanlar bu ilkeye )
devletçilik- devlete saldıranı şakşaklıyorlar. ( bu ilkeye de düşmanlar )
inkılapçılık- Türkiye'yi en çok geliştiren ilke. ( hdp, Türkiye'nin güçlenmesini ister mi ? )
cumhuriyetçilik- devletsiz cumhuriyet olmaz. ( her türlü düşman oldukları ilke )
laiklik- buna karşı nefretleri yok.
milliyetçilik- türk milliyetçiliğine '' faşistlik'' derler. * - buna da düşmanlar.
--spoiler--

not: aklına başına devşirmesi gereken topluluk.

ekleme:
cihangir solculuğu ile Atatürkçülüğü bir tutanları gösteren başlıktır.

Atatürk; milliyetçi, manda düşmanı, halkı tek bir çatı altında toplamaya çalışan ve düşmana acımayan biriydi.

sözün özü; Atatürk, siz gibi ilkesiz ve duruşsuz değildi.
Tek bir soru , bugün şivan perwer denilince akla ne geliyor ? Şimdi git bir zeka testine tabi tut kendini.
Kafamda deli sorular
(bkz: CHP ve hdp ortak mitingi)
liseli ergeninden hukuk profesörüne kadar geniş bir yelpazesi olan güruh.

bu da demektir ki bunun sadece akıl ve bilgi ile bir ilgisi yoktur. inanç da eklenmeli bunların arasına.

o hukuk profesörü edindiği bilgileri sahip olduğu aklıyla öyle bir değerlendiriyor ki bir atatürkçü olarak hdp'ye oy verip izmir'den iki vekil sokmasına yardımcı oluyor. çünkü böyle bir şeyin var olabileceğine inanmış.

diğerlerine göre atatürkçü değildir ama kendi öyle düşünmüyor.

muhtemelen ayrıntılarda kayboluyor. ve kendini de kaybolmaya mahkum ediyor...
Atatürkçüler değil solculardır.
Ayrıca Akp'ye oy veren Atatürkçüden 1000 kat daha iyidir.
ozunu unutmus sozde ataturkcudur, yanlis kafadadir, gozunu ve beynini kin burumustur.

tamam kardesim akp basa gelmesin de turk vatani kurtlere mi kalsin?
maldır

ulan atatürkçülüğün temel dayanağı Türklük bilinci Türkçülük bilincidir

adamlar sözde eşitlik altında bölücülük ve Türk düşmanlığı yapıyor nasıl atatürkçü olabilirler ki.
Chp liler onlara atatürkçü demeyin lütfen. Chp liler atatürkçü değildir. onlar chp li atatürkçü olmakla chp li olmak arasında dağlar kadar fark vardır.
(bkz: 404 not found)

halkçılığın halkı bölmekle eşleştirilmesinden sonrasını okumadım.
her ne kadar inanamasam da var olduğunu gözlerimle gördüğüm kitledir... sırf ak partinin meclisteki gücünü düşürmesini istedikleri için hdp yi meclise sokmak istiyorlar...
atatürk yaşasaydı savaş açacağı kişilerdir.