bugün

moderasyona dahil olduğunu düşündüğüm kişidir.
feci şekilde muammer güler'i andırıyor. o mimikler, o ses tonu...
son zamanların en gözde, gündemde isimlerinden. ratingi pek yüksek, hangi kanalı açsak o.
yakında "yılın en seksi erkeği" seçeriz tam olur...
Hakimliği tarafsızlık içinde hiçbir baskıya bakmadan onurluca yaptığı için eleştirilen hakim.

bize kalıbı fazla geliyor.
anayasa mahkemesi icindeki akp'nin truva atıdır. o yuzden verdigi oya sasırılmamalıdır, zira ve zaten beklenmektedir. anayasa mahkemesi baskanı sıfatı ile ara sıra akp'ye karsı sozde cıkıslarda bulunur ama aslında akp'nin adamı oldugu cumle alem tarafından bilinir. zaten o goreve "kimin" zamanında atamıs oldugu uyelere karsı dengeyi saglasin diye "kimler" tarafından getirildigi bilinmektedir.
(bkz: ahmet necdet sezer)
cümle kurmayı bilmeyendir: "bu davanın öneminin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz"
(bkz: haşim kılıç la ters köşe) *
halkın %47 sinin sagduyusu olduguna kanaat getirilen geri kalan %53 luk kısma ise (bkz: yokum) diyen kisi.
ülkeyi kaosa sürükleyen bir partinin kapatılmasıyla daha büyük bir kaos yaşanacağını düşünenlerin yüreğine su serpmiş kişidir. arkasındaki destek ve alkış, kapatma yönünde oy kullansaydı ne olurdu acaba?
tecelli etmiş adaletin yildizli bakinizı.
akp'nin kapatılmayışı sonrası bunalıma giren ergen laikperestlerin büyük hışmına uğramış hukukçu zat. çok afedersiniz de bu dava daha anayasa mahkemesine gider gitmez haşim kılıç'ın red oyu vereceğini sokaktan çevireceğiniz trinadad & tobago'lu vatandaşlar bile biliyordu siz niye bu kadar şaşırdınız kujum?

gidin başkalarına bok atın.
kararı açıklarken sanki var mısın yok musun'da kutu açıyormuşcasına heyecan yaratan adam. bir ara da flaşlardan rahatsız oldu.
kendisine burada feci hakaretler edilmektedir. umarım bunları okuyordur, okutuyordur.
red oyunu vermesi hakkında öngörüde bulunanları anlamakta zorlanıyorum. haşim kılıç açıklamalarıyla red oyu verecek gibi göründü lakin kuliste dönenler vermediğini ortaya koyuyor.

tamam hadi itiraf edeyim de soluklanın: oyu ben verdim mk. laik şevkatli kollarınızı adamın üzerinden çekin, beni sarın...
en asil duyguların insanıdır.
bu zat türban ile ilgili davada da muhafazakar kesimi hoşnut edecek şekilde oy kullanmıştı, bu davada da akp tarafında oy kullandı. geri kalanların da görüşleri pek değişmedi. kemalizmin dayattığı laikliğe gönül verenler sadece bir fire verdi. böylelikle anayasa mahkemesi -neresinden tutarsanız tutun- ''siyasi'' tavır takınan bir mahkeme olduğunu bir kez daha ispatlamış oldu. herkes laikliği de hukuku da farklı yorumluyor işte. türban kararında ''mahkemenin kararına saygı duyulmalı'' naraları atanlar, şimdi aynı mahkemeyi yerin dibine sokmaktan geri durmuyor. ilginç değil mi?
surdaki gediktir.
anayasa mahkemesinde laik kemalist militanları görmeye alışmış yurdum statükocularının sindiremediği şahıs. ans* atayınca tamam. akp zihniyetinden biri başkan olunca fetullahçı bu olmaz. vay yavrum vay. yirim ben senin aristokrasinide, oligarşinide, statükonuda. azcık değişin artık.

büdüt: entry editlenmiştir.
vereceği kararlarla avam kamarasının teveccühünü kazanmaktansa ölümü bile göze alabilecek kişilerden müteşekkil asil lordlar kamarasına bir şekilde girmiş, sağduyu sahibi, sıradan vatandaşa güven veren gerçek asil ruhlu insan. sonra hukukçu.
hukuçu olmayan hukuçu.
aslen iktisatçı olan hukukçu.
hukukla ilgili bir müsessesenin başında ne aradığını merak ettiğim hukukçu.

sprite'tan acı gerçekler 5. niye eksiliyosun gayet objektif bir entry halbuki. gerçekler can yakıyosa bakış açında sorun var demektir.
görevini yerine getirmiş, hukukcu görünümlü misyon adamı.

edit: eksileyin çok da fifi... hatta kalan %47ye söyleyin onlarda 10 entry girip yazar olup eksilesin.. sürü psikolojisini seversiniz siz...
partiyi kapatsaydı iktisatlı davranmış olacaktı değil mi? böylece hukukçu olmayan kimliğine aparkat çekilmiyecekti !

baykal - farzet ki- avukat olmasaydı bile ergenekona avukat tayin edilirdi de sen de kimsin avukat mısın demezdiniz. hey gidi sistem sen nelere kadirsin ?

(bkz: önder sav kabe de namaz kıldırsın)
muhteremi kötüleyen, siyasallaşmakla suçlayan yazarların , apaçık siyasi bir karar olan 367 faciasından sonra neden aynı tepkiyi anayasa mahkemesinin diğer güzide üyelerine göstermediklerini merak ediyorum. turgut özal'ın atadıklarının akp'yi kapatmaması siyasi oluyorda, ahmet necdet sezer'in atadıklarının 367 gerekli demesi siyasi olmuyor mu?
bugün kararı açıklarken lafı uzattıkça uzatan hakim. bbg evindeki doğa beyi hatırlattı bana.
türkiyenin gündemindeki konuyu açıklamdan önce durun önce bir konuşayım diyerek zaten kararın kapatılmayacağı yönünde bir ipucu veren zat. tabi anlayan anladı durumu. adam ın kaşlarına ayar oldum bende istiyorum bu arada.
güncel Önemli Başlıklar