bugün

Ne olursa olsun ilk kendini düşün sonra gerisini.
bilmiyorum ki, hiçbirini dinleme gereği duymam.
Hayatta her zaman seçilen değil seçen olmaya çalış.
yaninda her zaman birileri olmayacak, yalnız kalmayı öğrenmelisin.
görsel
dostumuzdan çok düşmanımız var, kendine bi çeki düzen ver.
Bu devirde babana bile güvenmeyecen.
Evet bu öğüt babamdan. "En fazla 2 tane her şeyini anlattığın arkadaşın olsun oğul, herkese dostum deme. Ama bu dediğimi yapacaksın diye de diğer herkese düşman olma, herkesle gerektiği kadar yakın ol."
Asla pişman olma. Yaşanacak olan yaşanır.
aman s.ktir et ya..

abim der hep. çok da işe yarıyor kendileri.
hiç kimse hiç kimseye bedava bir şey vermez.

babam sürekli kullanır bu sözü.
Yola çıktığınız zaman destek olacak insanları düşünmeden yola çıkın. Yol gittikçe destek olan olursa olur, yok köstek olacak olan olursa da zaten desteğin olmamasını dahi göze alan siz köstekten zerre etkilenmeyeceksiniz.
fuck pire but dont twist its back.
ağaca dayanma kurur insana dayanma ölür.
"Aman oğul sen sen ol.." O günden sonra hep ben ben oldum, asla bir başkası olamadım. Bir başkası olabilmeyi asla beceremedim. Babamın verdiği bu öğütü adeta bir hayat felsefesine çevirmiş, geriye kalan bütün hayatımı ben ben olarak devam ettirmeyi amaçlıyordum. Çünkü ne Zaman bir başkası gibi olmayı denesem komik oluyor ve olmadığım birisi gibi davrandığımdan fazlasıyla yapmacık duruyordum. Babam da yıllar önce bunu farketmiş olsa gerek ki bu öğütü vermiş.
Sikini kes kasaba minnet etme.
Dayim sagolsun.
Yaaklaşık 1.5 ay stajda mentorum olarak gördüğüm kişiyle Fenerbahçe'de denize karşı akşam 10 sularında oturuyoruz. Bir şeyler anlattım dertli dertli. "Kimse seni anlamak zorunda değil, Dilemma. Bunu unutmadan yaşa." dedi. Neden bilmem ama bir şimşek çaktı kafamda. Haklıydı yani insanların neden anlamasını bekliyorum ki her şeyi. Anlamayabilirler.
Sürekli özür dileme. Hayatı ciddiye alma.
"akılsız başın cezasını ayaklar çeker."
Oğul sen dosdoğru ol. Allah eğrinin cezasını verir.
üç lafın ikisini yut birini konuş.
hayatımdaki en iyi öğütleri cenazelerden aldım.
sadece bu. yavrum erkeklere sakın güvenme
El eli yıkar, el de döner yüzü yıkar.

Hareketlerine hep dikkat et demek yani. Biri kirlenirse her yerine bulaşır. Annem arada der bunu hoşuma gider.
Rahmetli babamdan aldığım öğüt.

ilk aşkın gitmesi sonrası;

"Siktir et be oğlum sana kız mı yok."