bugün

(bkz: anaa varmı böyle adamlar)

not:bildiğin terbiyesiz. kardeşim millet enayimi gidiyor 8-9milyona yarı soğuk kahve içiyor? bir bildikleri var ondan gidiyorlar. hayır madem sen bilmiyorsun çaktırma. git efendi efendi ye kazığ.. pardon, yani iç kahveni.

notun notu:olm sorgulama işte lan artiz. adam statüsüne girmek istiyosan, çevrende adam yerine konmak istiyosan gidip yiyeceksin orda o kazığı. hem bak starbucks'da kızlar veriyomuş.*

73.edit: hay msnı skm, ironi lan ironi. ne anlayışsızsınız caaanııım.
meraksız insan.
kçı kırık bir kahveye anasının nikahını isteyen, üstüne üstlük "self servis" ayağına paşa paşa kendi işini kendin gördüğün bir yerden eksik kalmış insandır. kayıpsızdır.
hesabı ödedikten sonra amma geçirdiler be dememis insandır.
kazık yemek istemeyen insandır.
alnından öpülesi insan modeli.

- bir kere arkadaşları tarafından zorla sokulan, ancak orada bir kuruş harcamayan bir arkadaşınız olarak, bana da yer verin aranızda.
gitmiş insandan farklı değildir. belki bilmiyodur gitmiyodur belki bilip gitmiyodur bize nedir ister gider ister gitmez. ama yine de en asil duyguların insanıdır. starbucksa gitmese bile kendine yakışanı giyiyodur o kesindir.
belki adanada yaşıyordur starbucks a da yolu düşmemiş insandır.
hiç gitmeme sebebi 3 ayrılabilir.

1. maddi imkanı yoktur, kimsenin aşağılama hor görme hakkı yoktur. var olduğunu sanan dangalaktır.
2. ideolojik olarak karşı durmaktadır, saygı duyulur.
3. hem parası vardır, hem ideolojik sebepleri yoktur ancak "ben farklıyım" imajı peşinde koşup da gitmeyenler vardır. bunlar entelektüel olabilmek amacındaki dantel'lerdir. insan en azından bir kere gider ve dener ki fikir sahibi olabilsin bu kadar çok yaygın bir yere.
starbucks ın ne olduğunu da yeni öğrenmiş insan olabilir.* alkolsüz içeçek olarak sadece suyu tercih eden bir kimse içinde büyük dert tasa değildir zaten.
Starbucks şubelerinden uzakta yaşayan insandır.
parasının değerini bilen insandır. *
(bkz: türk kahvesini ecnebi dükkanından içmek)
gidenler kadar normal bir insandır. sadece starbucks'ta bol para bayılıp kahve içmek yerine, nescafe üçü bir aradasını alıp evde, az parayla kahve içmenin verdigi zevkle rahat rahat kahvesini içen insandır.
adam gibi adamdır.
böyle bir şey yaşadığı için kendini amreikanlaşmış toplum dışında hissedecektir,ne fena bir şeydir bu böyle.
çok şey kaybetmiş vay haline!

bi tanesin ya!el değmemiş bir gül gibisin derler böylesine.
hayatında hiç starbucks a gitmemiş insan, hayatında hiç starbucks a gitmemiş insandır.
starbuck'a gitmiş olmak ve gitmemiş olmak arasında fazla bir fark olacağını sanmadığım durum.

-aaaayy inanmorum hiç starbucks'a gitmemiş
-ayy kaçın kaçın.
tamamen tercih meselesidir.istanbul adına konuşmak gerekirse starbucks yerine fazil bey'in türk kahvesi adli mekanı tercih eden insandır.
http://www.fazilbey.com/
bir bardak portakal suyu ve hiçbişeye benzemeyen kakaolu bir keke 8.5 ytl verip çıkarken küfür etmemiş insandır.
doğrusunu yapan insandır.
takdir edilesi , kutlanası , alnından öpülesidir . sanki insanlar karınlarını şöyle adamakıllı doyurdular , her türlü dertlerinden kurtuldular da bi de gidip yüzde 50 si köpük olan kahve denilemeyecek karışımlara 10 12 lira verecekler . gıda fiyatları almış başını giderken starbucks ' ın ta a..na koyum .
(bkz: aklımı seveyim aklımı)

gülerek edit: starbucks a giden benden daha akıllılar(!) varmış be sözlük.
starbucks da sıcak çukulata içememiş zavallı..ısmarlanır...
giden insandan daha kârlı insandır zira bir fincan üçü bir arada için 16 ytl ödememiştir.
gerçek bir kesit;

saat 06:58 kuşlar cıvıldamaya başladı. hoppala ilan sitesinden bulduğu kızla konuşmaktadır;

k* h*
k: ben seni çok sevdim yarın gel sana starbucks'ta birşeyler ısmarlayayım.
h: ora neresi?
k: aaa bilmiyomusun?
h: bilmem mi gerekiyor?
k: herkes bilir orayı.
h: ben bilmiyorum.
k: olsun ben tarif ederim gelirsin.

hoppala merak eder; "neresi lan bura cahil kaldım."

arkadaşına sormaya karar verir.

başka bir pencere;

a*
h: lan lan orda mısın?
a: ne var amk sabah sabah.
h: starbucks nerde lan? nası bi yer?
a: * senin paran yetmez ama güzeldir kahvesi falan.
h: nası yetmez?
a: olm kahve başı 10 ytl :D
h: burjuva işi yani?
a: he aferin aynen öyle

konuşma penceresi kapatılır kıza dönülür.

h: benim işim var yarın.
k: ne oldu ya. yalan söyleme az önce yoktu gece gece nerden buldun iş kendine
h: ya tamam yalan söylemeyeceğim. ben burjuva işlerini sevmem.
k: nasıl yani?
h: aklın ermez. gel alalım çamlıca gazozumuzu sahilde paşa paşa içeriz.
k: iyi tamam sen gel de farketmez. :(

kısacası gidilmesi şart değildir.

(bkz: hoppala)