bugün

şehirli, ekonomik özgürlüğünü eline almış, hayattan hep daha fazlasını istemeyi seçen ama hayatın gerçeklerinin de farkına varmış genç kız modelidir. erkeklerden neyim eksik der, ciddi ilişkilere gebe durumları sezdiği an dümeni kırar. kenarda köşede hayran biriktirdiğinden, koca kıtlığı çekerim diye bir tasası yoktur. kendisini evlilik vaadiyle heyecanlandırmaya kalkanlara da götüyle güler.
sevgili sözlük nereden başlasam bilemiyorum, ne cahiller var ülkemde ne yobazlar var lan. bi kere bu kızımız otuzundada evlenir kırkındada. hatta kırk yaşına kadar hatta ve hatta ölene kadar bile bakire kalabilir. bu durum kadının(dikkat et kız demiyorum) tamamen tercihlerine bağlıdır. gelelim hayatını yaşamasına. zaten otuzlu yaş, evlenmek için çokta geç kalınmış bir yaş değil. otuzuna kadar hayatını yaşasın efendim, yesin parasını, bekarlığın tadını çıkarsın. amma velakin bizim pek sevgili yobazlarımız bu kızlara belli bir süre sonra evlenmedikleri için "salak, orospu" gibi lakaplar takacağından pek hayatlarını yaşayamazlar.ulan şerefsiz, sen kimsin ki sadece evlenmediği ve hayatını yaşamak istediği bir kıza "salak, orospu" diyebilirsin. nereden biliyosun o kızın, her gece başka bir adama vereceğini, erkeklerle yatıp kalkacağını. tabii senin bastırılmış duyguların var değil mi? her şeyde ilk aklına gelen bu oluyor. çünkü senin bastırılmış duyguların olmasa sen herkesle yatıp kalkacaksın, kadınsan orospu, erkeksen pezevenk olacaksın. işte bu yüzden herkesi kendin gibi zannediyorsun. bırak insanlar istedğini yapsın. ayrıca pek sevgili(!) yazarlarımızdan biri de çıkmış "yok otuzuna kadar bakire kalamazmışta,enerjisini başka adamlara verecekmişte"... olumm geçin lan bunları. sen nereden biliyorsun bütün kızların böyle olduğunu? dedim ya senin aklın direk oraya kayıyor. çünkü senin bastırılmış duyguların var. otuzuna kadar evlenmek istemeyip, hayatını yaşamak isteyen bir insanın gayet masum, mütevazi, kendi çapında eğleneceğini düşünemiyorsun, o küçük beynin almıyor çünkü. sen ancak "yok onlar salak, başka adamlara verirler.." şeklinde düşünebiliyorsun. zaten herkes namuzsuz bir tek sen ve senin gibiler namuslu değil mi???
hayatını yaşar, otuzunda evlenir.
akıllı kızdır.
egoizm hat safhadaki insan modelidir.(bkz: buyrun benim)
30 a geldiğinde 5 yıl daha hayatımı yaşarım diye süreyi uzatmak isteyecektir.
muhtemelen meslek sahibidir, para kazanıyordur, evlenip de kahır çekmeye niyeti yoktur, evliliği de çocuk sahibi olmak için düşünüyordur.
10 sene sonra evde bir ses olsun yeter diyecek kızdır.
en doğrusunu yapan kızdır. evlenip de gençliğini heba mı etsin yani ?.
30'dan sonrasını da kariyeri ve boktan anılarıyla övünerek geçirip 70'inde bir huzurevinde yalnız başına ölecek kızdır.
hür iradesiyle seçimini yapmış hatundur. yaptığı seçim hergün birisiyle yatıp kalkacağı anlamına gelmediği gibi, 30 una gelmeden evlendiğinde de hayatının bittiğine işaret etmez.
Okumuş, kariyer sahibi kızın mantıklı tercihidir. 22-23 yaşında üniversiteden mezun olur, iş sahibi olması nerden baksan 25 yaşını görür. Bu saatten sonra eli para tutmaya da başladığından önceliği evlenmek olmaz pek tabiki. Rahattır, eve gittiğinde zaten ailesi onu güleryüzle tatlı dille karşılıyordur, kraliçe bir annesi vardır eve gittiğinde en az 3 çeşit yemek onu beklediği gibi ütüsü dahi yapılıyordur. Kallavi bir insan olan babası onu güvenle büyüttüğünden şu saatte evde ol bu saatte eve gir korkusu yoktur,canı sıkıldığında babasıyla oturup 2 tek atabildiği gibi tavla turnuvası bile düzenliyordur.Canı istediğinde çantası sırtında kuş misali ordan oraya gidebildiği gibi, tatillerde de farklı hobiler edinebiliyordur. Ha bunları yaparken hayatına giren erkekler olmuyo mudur?illa ki oluyordur ama gelin görün ki hala yurdum erkekleri bu potansiyeldeki kadınları taşıyamadığından sürekli bir kısıtlama onu bunu yapma,oraya gitme etme modunda yaşadığından başarılı sona ulaşamıyordur.Bu şekliyle bakıldığında sırf evlenmek için evlenmeyecek olan ve hayatına devam eden kişinin evliliği 30 değil 40'a çekmesi dahi normaldir.Dağılın şimdi.
hayatımı 30 umdan sonra mahvedeceğim diyen kızdır.
Gerçekten akıllı olandır.hayatının yemek yapmakla, çocuk bakmakla geçeceğinin farkına varmıştır.ne kadar geç olsa o kadar kar sayar.
25'ine girmeden iki çoçuğu alır kucağına.