bugün

hiç acı çekmemiş, ökkeş tipi insan. ulan insan hiç mi bunalıma girmez, hiç mi kafası atmaz. inek gibi, ye iç yat. salak yemin ediyorum ya.
normal insandır, ruh hastası değil.
--spoiler--
bir gün çekip bırakıcam bu sabanları, çekip gidecem bu tarladan. ah sarıkız ahh!
--spoiler--
olması gerekendir.
(bkz: e ne var ki bunda)
Ölümü hiç düşünmediği gibi hayatı da gerçek anlamıyla hiç düşünmemiş kişidir.
ölümün kolaya kaçış olduğunu bilendir. hayata ben de varım ve yenilmedim diyendir. insandır vesselam.
intihar etmenin büyük günah olduğunu bilen insandır. öküz değil insandır.
hayatı boyunca intihara teşebbüs etmemiş dirayetli insan diye düzeltilmesi gereken ifade.
bir alihan değildir.
film tadında, çok güzel bir hayata sahip insandır,
ya da
güzel bir hayata sahip değildir ama mutlu olmasını bilen insandır,
ya da
intiharın günah oldugunun bilincinde olan insandır
ya da
intihar etmeyi bir bakıma maglubıyet olarak görecek içsel devinimlere sahip insandır,
ya da
kolay kolay yılmayan psikolojisi güçlü insandır,
ya da
şükretmeyi bilen insandır,
yani;
insandır.
Fantezi olsun diye intihara kalkışmayan insandır. intihara teşebbüs etmemiş insanın dertsiz olduğunu düşünmekse öküzlüğün daniskası olsa gerek.
dertsiz değil, kendi dertleriyle başkalarını üzmek istemeyen, ilgi çekmeye çalışmayan insandır.
bir insanın hiç intihara kalkışmaması onun güçlü bir insan olduğunu gösterir. umutsuzluğa kapılmak yerine sorununu çözmenin yollarını arıyordur. derdi olmayan bir insan evladı bulamazsınız. bence imrenilesi insandır.
duygusuz okuz olmasi muhtemeldir.
(bkz: sarı öküz)
intiharı düşünmeyerek yaşamaktan korkmayan da olabilir.
hayata sıkı sıkıya bağlı öküzdür. mücadeleci öküzdür.
teşebbüs edenden daha öküz değildir.
mahalle bakkalına bir gün selam verip bir gün yüzüne bakmayarak adamı delirtmeye çalışan insandır. kendine iş edinir. aylaklığı eğlenceye çevirir.
ve ayrıca arkadaş 15 yaşında ne acısı çekiceksin anlamıyorum ki ben. hem teşebbüs nedir amk? biri beni fark etsin ulan diye bi tişörtle gez aynı şey.
Eğer yaparsa cehenneme gideceğini bilir .