bugün

hayatı anlamsızlaştıran olaylardır.hayattan biranda kopmaya neden olabilir.
annenin kanser olduğunu öğrendiğin an.
melonun soyunma odasında anagöden oynaması ..
arkadaşlarla dışardayken yıllarca annen saydığın insanın ölüm haberini aldığın an. sonrasında içip içip, eve gidecek paran da kalmadığında bir bankta uyuduğun, daha da kötüsü acıdan ağlayamadığın an.
Çok sevdiğin birinin öldüğü an örnek olarak verilebilir.
çok sevdiğiniz birinin üstüne ağlaya ağlaya toprak attığınız andır. dün yaşayan, gülümseyen o kişiyi ebediyete uğurlarsınız. gözlerinizin önünde girer toprağın altına. işte o an herşey anlamsızdır.
komşunun 11 yaşındaki güleryüzlü, yardımsever, cici mi cici olan kızına evimizi taşırken bize yardım eden 40 yaşındaki diğer komşunun tecavüz ettiği an.

filmlerde, dizilerde görüyoruz. ancak çevrende olunca dank ediyor bazı şeyler.

kapı komşuna dahi güvenemeyeceğin bir dönemde yaşıyoruz. lanet olsun.

ki o komşu zamanında diğer çocuklarla birlikte kız kardeşimi de arabasıyla dolaştıracaktı, biz izin vermemiştik. kimseye güvenmemek şimdi iyi bir şey mi oluyor? yazıklar olsun böyle insanlara.
klavyeniz kablosuz ve pillidir, saat çok geçtir ve piliniz bitmiştir............
buraya şimdi çok duygusallı şeyler yazmayı planlıyordum fakat bunu gördüm ve hayat birden anlamsızlaştı.
(#24956725)
kulaklığı kulağına takıp evden çıkarken müzik çaların şarjının bitmesidir ya da çorapla ıslak banyo terliğine basılan andır.
-kazık yediğin an
-terkedildigin an
bu ikisi gayet kapısır bu konuda.
Aslında bütün insanların birbirine çok fazla benzediğini farkettiğiniz bir an.
annenin üzerine toprak attığın, senden sonra atanları izlediğin, onu karanlıkta ilk defa yalnız bıraktığın andır.
şuan şimdi bir anlam aradım bulamadım.
Sevdiğin kişilerden birinin vefat ettiği zaman toprağa gömülme zamanı.
Radyoda sevdiğin şarkı çalar ve çok zaman geçmeden şarkı biter.internetin olmadığı için o şarkıyı dinleyemezsin.
Herkes için değişen anlardır.. Benim için de bu akşamdır. Keşke hiç yaşamadaydım bu akşamı.. Allah canımı alsın da kurtulayım.
canımı sıkan komplekstir.
Ölümdür şüphesiz. Bir de bu ölüm çok sevdiğininse hayat onsuz anlamsızlaşır.
sabahın ilk alarmı.
Öldükten sonra ne olacak diye düşünmek ve içine bir boşluğun yerleşmesi.
tam sevgilinden mesaj gelirken telefonun şarjının bitmesidir.
koşarak girdiğin tuvalette klozetin üzerinde damlalar gördüğün an.
bir dindarla tartışıldığı anlardır.
hayata anlam yüklemeyi bıraktığımız vakit var olmayacak anlardır.