bugün

Iyilik melegi olmamaktir. Yoksa herkes parazit gibi yapisir size!
Seven sevilmez.
Aslına bakarsan kimse çok iyi melek falan değil hepsi rol insanların gerçek yüzünü zaman gösteriyo.
Gurur o kadar da iyi bir şey değil.
Öss'ye iyi çalışmak lazım.
sen diyorsa kalbin konu kapanmıştır.
herşeyin yalan olduğunu bilmektir. işte bu zaman konu kapanır. oui.
kimseye güvenmemen gerektiği. güvenince götünü ayrı başını ayrı yerde bulabilirsin.
Kolay kolay kimseye güvenmemek ve herşeyi olduğu gibi anlatmamaktır.
YALNIZLIGIN DA YALNIZ OLMASI NE HOS.
Insanın başına her an her şeyin gelebileceğidir. Bugün zirvedesindir yarın en dipte. Bugün mutlusundur yarın mutsuz. Bugün herkes tarafından sevilebilir yarınsa hor görülebilirsin. Yani insanın hayatı hiçbir zaman aynı şekilde ilerlemez.öyle anlar gelir ki düne kadar halini anlayamadığın insanların durumuna düşmüş bir vaziyette bulabilirsin kendini. Yani ne paraya ne güzelliğe ne insanlara ne de bulunduğun konuma güvenip bel bağlayabilirsin.
insanlık.
ekinler baş vermeden kör buzağı topallamaz.

ek olarak iki kişinin bindiği tır değildir.
gemilerin gene gelip gittiği dağların kararıp aydınlanacağı ve hepsinin bu kadar olacağı. gerçeğin, öğrenilmese de öğretileceği kaçınılmazlığı. insanın öğrenmeme çabasıyla bulduğu her dala tutunması ve en nihayetinde tüm dalları kırılan insanın yalın gerçekle yalnız kalıp, nakavt olmamak karşılığında hükmen mağlubiyeti sineye çekmesi. tarihe gömülen o koca atların, tarihe gömüleceğine rıza göstermek geç ama güç güç değil. şad ol her gönüle uyan .
Bakirliğini ya da bakireliğini gerçek anlamda kaybedene kadar bakir ya da bakireyim sanma ben seni zaten her türlü sikiyorum demesini öğreneli 8 yıl oldu.
Kimsenin fikrini kendi fikirlerimden üstün tutmamak oldugu.
labirent serisini okuyunca farkettim.akıl sağlığı.insanlık.o olmayınca hiç bir şeyin önemi kalmıyor.
Bir şeyi çok isteyince oluyormuş be gerçekten. Bugünler de farkında olduğum tek gerçek bu.
Fazla süt içme. Cırcır olursun.
(bkz: everyone for himself)
"bir şeyin radikalleşmesi, insanı hiç olduğu noktaya geri götürüyor." Çıkarımıdır.

Bakın, bir müslüman düşünün. 0 noktasından başlıyor, namaz kılmayı, dua etmeyi öğreniyor. 180 civarında. Devam ediyor, bu sefer dini yaymak istiyor. O ya da bu sebepten bunu daha fazla yapmak istiyor, dergâhlara katılıyor, gününün tamamını dine adayarak ve insanları değiştirmek amacıyla geçiriyor. Bu daha da artıyor 270 civarına geliyor. Sonra bugün işid dediğimiz yapıyı ele alalım. Çarpıtmalar başlıyor. Özünde basit olan her emri kendince kompleks hale getirip yanlış yargılara varıyor. Ve bir gün boom! inanmayan insanların kellerinin nasıl koparıldığının videolarını izliyoruz. Düzgün bir tepki vermediğimiz gibi, ankaradan önce abileri arkasından küçük kardeşlerinin işide katıldığı haberlerini küçük manşetlerle, satır aralarında okuyoruz. Bunu okuyan da çok az kişiydik de neyse.

Demem o ki; fanatikleşen her şey sizi 360 a yani, 0 a taşır. inanç uğruna çıkılan yolda, olmayan emirleri varmış gibi düşünüp, kendi kurallarını kuran da yazıyor diye göstermek kişiyi dinden çıkarmaz da ne yapar ?

Fanatik kelimesinin en çok kullanıldığı takımlara bakın. Güzel bir spor aktivitesi başta, tuttuğumuz bir takım var. 0 dan ilerliyoruz maçlara daha sık gidiyoruz. Aynı takımda olmayan arkadaşlarımızla önceleri masada tartışıp, kalkınca her şeyi toparlıyoruz. Sonra yetmiyor devam ediyoruz. Fanatikleşiyoruz, futbol hayat olmaya başlıyor. Maçlarını kaçırmıyoruz. Adımız dayı oluyor. Evdeki kadın, senin hayat arkadaşın, bu hafta da gitme diyor, ondan daha önemli tutup gidiyoruz. Ve boom yerinden sökülen koltuklar, maç kavgalarında ölen insanlar... E senin tuttuğun takımdı, izlemeyi sevdiğin 11 tane adamdı. Bu kadardı lan bu! Hangi ara adam öldürmek oldu amacın ? Neredesin sen, futbol mu bu yaptığın ? 0 dasın kardeşim. Döndün dolaştın ve ilk haline geldin. Hiçlik olarak sıfır demiyorum bakın. Başka bir çarkın herhangi bir derecesinde, ama futbolla alakalı kısımın 0 ında.

Böyle okuyunca ne kadar uzak geliyor değil mi ? Neden ? işide kardeşlerimiz gitmedi mi cidden ? Adana demir sporun taraftarı değil mi taşlı sopalı gezen ?

Velhasıl kelam, siz siz olun duracağınız noktayı bilin. Bunu aşk hayatınızda da yapın, aileniz içinde de, mesleğinizde de.

Son olarak bir tasarımcı vardı, kanser olmuştu. Ölmeden bir kaç gün önce de, " sistemin beni kandırmasına izin verdim. Sürekli ertelediğim tatiller vardı iş için, ertelediğim eşim, çocuklarım... Şimdi ne için onları erteledim hatırlamıyorum bile. Ölüyorum ve iyi bir hayat için biriktirdiğim paralar hiçbir şeye yaramıyor. " demişti. Tam da bu işte 0 a dönmek.
''tamam hallederiz'' dir benim için, ilk başta inanırsın ve bi bakarsın hiç bir şey hallolmamış.
herkese doğruyu söylemeyin hayatınızdaki nadir insanlara karşı dürüst olun.
insan herşeyi yapabilir ,yüklerinden kurtulursa.
Beni leyleklerin getirmemiş.